Spočítejte si...

Zavřít

Jízdné v MHD Praha zlevní, jen tak to ale nebude

Koaliční strany po volbách v Praze přislíbily zlevnění ročního kupónu na MHD o 1100 Kč z nynějších 4700 Kč. Nejspíše k tomu dojde až v polovině tohoto roku: Na zlevnění roční jízdenky pracujeme, ale tak rychle, aby její cena klesla hned počátkem roku 2015, to bohužel nebude, uvedl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Kompenzace za to, že to bude trvat tak dlouho, se však nechystají: Je nutné si uvědomit, že při opačné změně cen jízdného, tedy při zdražování, nebylo nikdy v minulosti přikročeno k tomu, aby cestující, kteří si v předstihu koupili předplatní kupon za nižší cenu, byli nuceni po zdražení cokoli doplácet, tvrdí radní.

Ekonomice by se mělo v tomto roce dařit Finanční správa bude dražit zabavené zimní vybavení        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2015 12:49 Nový

Zajimave

Zdrazit to slo vzdy hned.

Nevim na cem je treba 'pracovat'. Dopravni podnik je z velke casti stejne dotovan statem a jak znamo kdo to plati, ten rozhoduje o vsem. Takze rozhodnout lze ze dne na den.

A kdyz uz se v tom nekdo stoura, co se podivat na zahadnou organizaci ROPID ktera planuje hromadnou dopravu, ale vypada to ze bez nejake fakticke odpovednosti a kontroly.

Kryšpín
Kryšpín (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
4. 1. 2015 17:19 Nový

Re: Jízdné v MHD Praha zlevní, jen tak to ale nebude

celé vlákno

Je třeba to vhodně načasovat. Na začátku prázdnin si pochopitelně nikdo roční kupony kupovat nebude, takže se to po 2 měsících zanalyzuje, zjistí se, že není zájem a sleva se zase zruší.

Jojojo
Jojojo (neregistrovaný) ---.81.90.74-static.reverse.softlayer.com
5. 1. 2015 0:43 Nový

Re: Jízdné v MHD Praha zlevní, jen tak to ale nebude

celé vlákno

Hlavne ze narvali miliardy do opencard