Hlavní navigace

Jedete lyžovat na Slovensko? Pozor, změnily se předpisy

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 1. 2016

Lidé stále častěji jezdí lyžovat na Slovensko. Přitom ale zapomínají na cestovní pojištění. Lidé se při cestách na Slovensko velmi často vůbec nepojišťují. Je to blízko, nepřipadá jim to nebezpečné. Přitom každoročně řešíme na Slovensku v zimě několik desítek škod, potvrdila Jana Konvalinová z pojišťovny Kooperativa.

Od této sezóny se také změnila právní úprava o chování na slovenských horách. Nedisciplinovaným lyžařům hrozí pokuty ve stovkách eur, takže by se s novými pravidly měl čeští lyžaři pečlivě seznámit. Vše upravuje novela zákona o Horskej záchrannej službe (HZS), upozornila Konvalinová.

Zákon nově předepisuje lyžařům povinnost týkající se směru jízdy, dostatečného odstupu, způsobu zastavení na sjezdovce apod. Lyžaři a snowboardisté mladší 15ti let také musí používat přilbu. Bez ní dítě může provozovatel střediska ze sjezdovky vykázat, stejně jako nedisciplinované dospělé lyžaře.

Za opakované či hrubé porušení pravidel zákona vám hrozí pokuta do výše 331 eur. Například ve střediscích společnosti Tatry Mountains Resorts budou na dohlížení pravidel zřízeny speciální týmy, tzv. Skipatrol.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).