Je penzijní reforma odsouzena k nezdaru? Průzkumy ukazují že ano

Atraktivita druhého pilíře s postupujícím časem klesá víc a víc. Počet zájemců o vstup do druhého pilíře penzijního systému se v listopadu snížil o čtvrtinu. V případě mužů jde o pokles téměř poloviny zájemců. O 2 % také vzrostl počet nerozhodnutých poplatníků, kteří vstup zvažují. Celkem jich nyní váhá 18,6 %. Nejčastěji se jedná o lidi do 30 let.  Informace vyplývají z dat tzv. AWD Penzijního barometru, který každý měsíc mapuje zájem Čechů o vstup do druhého pilíře. Výzkum zpracovává agentura STEM/MARK na vzorku  960 respondentů.

Chybí vám informace o reformě? Přečtěte si je třeba v článku Penzijní reforma od A do Z. Vše, co potřebujete vědět

Podíl ekonomicky aktivních občanů, kteří jsou rozhodnutí vstoupit do druhého pilíře nadále, klesá. Důvodem je negativní kampaň k celé důchodové reformě vedená politickou opozicí a také neschopnost státu skutečně srozumitelně vysvětlit parametry důchodové reformy široké veřejnosti. Stát omezil v rámci důchodové reformy marketingové možnosti soukromých subjektům a sám zatím nedokázal veřejnost svou kampaní oslovit. Nejdůležitějším měsícem pro druhý pilíř bude leden, uvedl Tomáš Rampula, hlavní analytik společnosti AWD. Čtěte také: Veřejnost nemá informace o reformě. Vláda je spokojená

Minčič: Víno nezdraží. Nechceme ohrozit konkurenceschopnost vinařů Další penzijní fond couvá před druhým pilířem        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
4. 12. 2012 9:38 Nový

ono ani tak nejde o vysvetlovani obcanum

celé vlákno

Jde hlavne o to, ze soukrome spolecnosti muzou hospodarit jak chteji (neni povinnost nejit do minusu), tudiz je evidentni, ze to bude garantovany business zalozeny na placeni poplatku! Je jedno jesli Vam penize zhodnoti nebo znehodnoti (pripadne komplet ukradnou), neni vubec podstatne jak budou poslecnosti zachazet s Vasimi penezi, zasadni na tom je, ze je to nejjistejsi business co muze byt. Posilejte nam prachy my si z toho budem ukrajovat poplatky at vydelavame nebo prodelavame.

alfa
alfa (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
4. 12. 2012 14:02 Nový

Re: ono ani tak nejde o vysvetlovani obcanum

celé vlákno

Ale o to samozřejmě jde, II.pilíř je jednoznačně výhodný pouze pro ty soukromé penzijní fondy,které z toho budou mít bezpracný zisk- jednou se tam upíšete a vystoupit nebudete moci!!! Za současných podmínek tam může vstoupit pouze totální pitomec......­.............­..