Hlavní navigace

Jazykové kurzy lákají čím dál více Čechů. Nedostatek financí řeší půjčkami

Veronika Doskočilová

Jazykové studijní pobyty jsou mezi mladými Čechy čím dál rozšířenější. Některé motivuje zvýšení pracovního uplatnění, jiní se chtějí jen zdokonalit v daném jazyku. V každém případě však jazykový pobyt představuje také zatížení rodinného rozpočtu. V případě půlročního kurzu může jít i o stovky tisíc korun. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila UniCredit Bank.

Kolik stojí půlroční jazykový kur?
Autor: UniCredit Bank

Kolik stojí půlroční jazykový kur?

Mezi nejčastější destinace, kam Češi vyrážejí, patří USA, Kanada, Austrálie a Velká Británie. Ve všech těchto destinacích ale výdaje neklesají pod 100 000 Kč. Cena se odvíjí od dané země, intenzity kurzu, způsobu ubytování a dalších faktorů. Lidé tak často takovou situaci řeší půjčkou V Austrálii za půl roku zaplatí studenti v průměru 190 tisíc korun. Kromě toho je třeba myslet i na výdaje za letenky, stravování a kapesné. Celkově tak může být studijní pobyt citelným zásahem do rodinného rozpočtu, využití úvěru na jazykový pobyt pro dospívající děti tak není u našich klientů výjimkou, uvádí Petr Plocek, tiskový mluvčí společnosti UniCredit Bank.

O poznání levnější variantou je Malta, kde jsou náklady třetinové. Ušetřit se dá také bydlením v hostitelské rodině. Ačkoli jsou ale ceny vysoké, zájem Čechů roste.

Našli jste v článku chybu?