Hlavní navigace

Jazykové kurzy lákají čím dál více Čechů. Nedostatek financí řeší půjčkami

Sdílet

Jazykové studijní pobyty jsou mezi mladými Čechy čím dál rozšířenější. Některé motivuje zvýšení pracovního uplatnění, jiní se chtějí jen zdokonalit v daném jazyku. V každém případě však jazykový pobyt představuje také zatížení rodinného rozpočtu. V případě půlročního kurzu může jít i o stovky tisíc korun. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila UniCredit Bank.

Kolik stojí půlroční jazykový kur?
Autor: UniCredit Bank

Kolik stojí půlroční jazykový kur?

Mezi nejčastější destinace, kam Češi vyrážejí, patří USA, Kanada, Austrálie a Velká Británie. Ve všech těchto destinacích ale výdaje neklesají pod 100 000 Kč. Cena se odvíjí od dané země, intenzity kurzu, způsobu ubytování a dalších faktorů. Lidé tak často takovou situaci řeší půjčkou V Austrálii za půl roku zaplatí studenti v průměru 190 tisíc korun. Kromě toho je třeba myslet i na výdaje za letenky, stravování a kapesné. Celkově tak může být studijní pobyt citelným zásahem do rodinného rozpočtu, využití úvěru na jazykový pobyt pro dospívající děti tak není u našich klientů výjimkou, uvádí Petr Plocek, tiskový mluvčí společnosti UniCredit Bank.

O poznání levnější variantou je Malta, kde jsou náklady třetinové. Ušetřit se dá také bydlením v hostitelské rodině. Ačkoli jsou ale ceny vysoké, zájem Čechů roste.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2017 20:23

  Kolina (neregistrovaný) 2a03:6927:ffff:----:----:----:----:----

  Malta by vůbec nemusela být špatná :-)

 • 21. 7. 2017 21:26

  Bela (neregistrovaný) 193.86.172.---

  Za to náš pan podnikatel si to dává do nákladů, přijde mi to opravdu přes čáru, člověk co na to má si to nechá platit z firmy, zrovna tak dovolené, výplaty posílá pozdě, je to ostudné. Dělá ostudu sám svému stavu.

 • 20. 3. 2018 14:01

  IvaMraz (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----

  Jedna věc je, že se chcete naučit jazyk, ale řešit to půjčkou se mi zdá celkem přehnané. Já se třeba svou dosavadní angličtinu naučila hlavně sama doma.. k tomu jsem pak vyrazila na pobytový kurz s http://www.englishstay.cz/ , abych se rozmluvila, a řekla bych, že jazyk docela ovládám - hlavně se nebojím ho používat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).