Názory k článku
Jaké plomby vám od ledna 2019 uhradí vaše zdravotní pojištovna?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 1. 2019 9:27

    kp (neregistrovaný)

    Není to moc srozumitelné, ale především to nepřináší jednoznačný výklad s podrobným vysvětlením pro laika. Ano přesně takový článek chyběl, a byl právě teď moc potřeba. Pisatel si nějak neuvědomil, že jeho článek nebudou číst jenom zubaři, ale i Véna z Horního-Dolního s IQ menším než 99.

  • 1. 1. 2019 19:35

    Suannn (neregistrovaný)

    Můj zubní lékař zhotovuje pouze polymerické plomby, které plně hradím. Nechápu, že v situaci, kdy zdravotní pojišťovny disponují mnohamiliardovým přebytkem v rozpočtech se neumnožní odečet ceny amalgámové plomby od ceny plomby polymerické a tím snížení plateb klientů za pol. plomby. Namísto toho se obesílají klienti zdravotních pojišťoven vlnou nabídek preventivních prohlídek k snížení statisticky nejpravděpoob­nějších onemocnění jako je rakovina tlustého střeva a rakovina prsu. Mám dojem , že na tyto výzvy k preventivní prohlídce pacienti příliš nereflektuj a také si může každý kdo dbá a o své zdraví zajistit prev. prohlídky sám, prostřednictvím svého praktického lékaře.
    Zanedbaný chrup také může vést k vážné zdravotní koplikaci, která dokonce může skončit i fatálně. Je nepochybné, že se hrazenému ošetření chrupu v dnešních cenových relacích polymerických plomb bude vyhýbat až do poslední chvíle akutnosti značná část občanů s nižšími příjmy jako jsou senioři a lidé ze sociálně slabších vrstev.
    Můj názor je ten, že by MZ mělo přehodnotit způsob úhrady u zubních výplní , alespoň tak, aby nečerpané úhrady za amalgámové výplně byly přesunuty do spoluúčasti zdravotních pojiš´toven na plombách polymerických.

  • 9. 5. 2019 18:42

    nickname (neregistrovaný)

    Článek je nesrozumitelný pro laiky jako já. Nevím, zda je určen veřejnosti nebo spíše lékařům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).