Jaké penzijní fondy přejdou do druhého pilíře?

Jaké penzijní fondy přejdou do druhého pilíře, kde si lidé budou moci odkládat část sociálního pojištění? Rozhodnutí dosud nepadlo v případě ING Penzijním fondu a AXA penzijním fondu. Druhý pilíř by měl přitom začít už za 11 měsíců. Velká část penzijních fondů však do druhého pilíře vstoupit plánuje:

V současné době se především soustředíme na přípravu transformačního projektu, řekl generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny Aleš Poklop  Od ledna pak začne fond nabízet všechny čtyři povinné důchodové fondy. Podobně tomu je i u Penzijního fondu Komerční banky, Penzijního fondu České pojišťovny nebo Aegon Penzijního fondu. 

Část fondu podmiňuje svůj vstup dodržením současných podmínek. Pokud budeme mít dostatečnou míru jistoty, že podmínky reformy, tak jak jsou nyní schváleny (zejména datum spuštění), zůstanou zachovány, pak náš zájem o účast ve druhém pilíři trvá, řekla Pavla Hávová z ČSOB Penzijního fondu Stabilita.

Banky si mnou ruce. Poskytly téměř o polovinu hypotečních úvěru více Ropa může kvůli Íránu zdražit až o třetinu        
west
west (neregistrovaný) ---.skanska.cz
26. 1. 2012 9:16 Nový

stávající fondy

celé vlákno

Ví někdo jak to bude s těmi kdo zůstanou ve stávajících fondech se zvýšením státního příspěvku? Změní se automaticky i u těch kdo mají staré plány (tj např možnost čerpání již od 50let, penze na dobu určitou...) nebo budou muset přistoupit na nový penzijní plán tak jak tomu bylo když se zvyžoval příspěvek ze 120.- na 150.-?

LOL2000
LOL2000 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
26. 1. 2012 9:34 Nový

Re: stávající fondy

celé vlákno

IMHO to zůstane tak jak je + se zvýší státní příspěvek.Ze starého tuším nepůjde přestoupit jinam.

Vladimír Kutálek aura:88
26. 1. 2012 10:43 Nový

Re: stávající fondy

celé vlákno

Zvýší se automaticky. Taky mám ještě 50tku :-)
Snad mohu prozradit, že o třetím pilíři brzo vyjde na měšci článek. Doufám, že shrnující vše kolem třetího pilíře přehledně a srozumitelně.