Hlavní navigace

Jak zjistit, jestli se vás dotkne uzemnění Boeningu 737 MAX a jak postupovat?

Sdílet

Pokud se v následujících dnech chystáte letecky do zahraničí, možná se vás dotkne nové nařízení Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Toto nařízení včera omezilo provoz letadel typu Boening 737 MAX nad celou Evropskou unií, a to v návaznosti na víkendovou tragickou nehodu tohoto typu letounů v Etiopii. Navíc už jde o druhý případ za poslední půl rok.

Toto omezení může podle informací společnosti STUDENT AGENCY postihnout několik stovek Čechů, jelikož veškeré letecké společnosti, které tento typ letadla používají, musí stroj na plánovaných letech nahradit. Patří mezi ně například společnost Travel Service, kterou využívá řada cestovních kanceláří, ale například i Smartwings nebo Fly Dubai.

Boeing 737 MAX nesmí do vzduchu v celé EU, Etiopii, Austrálii, Číně, Indonésii, Jižní Koreji, Malajsii, Mongolsku, Ománu, Singapuru, ve Velké Británii, na Novém Zélandu, na Fidži a Bermudách. Federální úřady USA, kde těchto letadel létají desítky, jejich uzemnění odmítly.

Letecké společnosti hledají alternativy, aby nemuselo dojít k rušení plánovaných letů. Nedokážeme teď říci, jestli náhradní letadlo zajistí dopravci na všechny spoje. Záleží především na tom, jak dlouho bude omezení trvat, vysvětluje Věra Janičinová, obchodní ředitelka letenek od STUDENT AGENCY.

Pokud se i vy v následujících dnech či týdnech chystáte letecky do zahraničí, sledujte případné změny. A pokud si nejste jisti, obraťte se na konkrétní leteckou společnosti či prodejce letenek, u kterého jste je zakoupili.

Omezení provozu letadel se vás může dotknout i v případě, že cestujete s cestovní kanceláří, protože tento typ letadel uzemnila i společnost Travel Service.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).