Hlavní navigace

Jak vypadalo druhé čtvrtletí na amerických trzích?

Sdílet

Ondřej Antoš 11. 7. 2006

Podle společnosti Afin Brokers lze o prvním kvartálu na amerických trzích prohlásit, že byl ziskový, poměrně progresivní a nadějný (Nasdaq cca 6%, Dow Jones cca 6,5%, SP500 cca 5%). Druhé čtvrtletí bylo naopak degresivní až velmi depresivní (Nasdaq cca –11,5%, Dow Jones cca –4%, SP500 cca –6%).

Na vině byly především obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb v USA a s tím spojené komentáře FED, respektive jeho chairmana Bena Bernankeho, dále pak silné inflační tlaky vyvolané jak jinak než růstem cen energií a komodit.

Nervózní nálada je stále hodnotně vyživována nerovnováhou mezi ekonomickým růstem, sazbami a inflací, i když poslední FED report a makro čísla vyzněla povzbudivě pro blízké ukončení zvyšování úrokových sazeb.

Pro třetí kvartál zní zatím pozitivně to, že doposud procentuálně poměrně málo firem snížilo očekávání zisků či jiné negativní zprávy ohledně hospodaření za druhý kvartál. Navíc většina titulů je všeobecně přeprodaná, a tak se zde nabízí nemálo exkluzivních příležitostí z hlediska valuace.

Více informací získáte v tiskové zprávě Afin Brokers.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).