Spočítejte si...

Zavřít

Jak vypadá běžný uživatel kreditky? Je mu 40 a měsíčně zaplatí 8 000 Kč

Nejčastějším uživatelem kreditní karty je dle analýzy ZUNO Bank vysokoškolsky vzdělaný muž ve věku 40 let. Pracuje v soukromé firmě, ve vedoucí pozici nebo v IT oblasti. Bydlí ve vlastním bytě či domě.

Od roku 2013 vzrostl průměrný věk držitele kreditní karty o 5 let. Nejčastější útraty jsou za potraviny (54 %), pohonné hmoty (10 %) a platby v restauracích nebo barech (10 %).

Podle analýzy jsou kreditní karty častěji využívány muži než ženami, a to hned trojnásobně. Češi pak měsíčně kreditní kartou zaplatí přes POS terminály průměrně 8000 Kč.

Obecně můžeme tvrdit, že kreditní kartu aktivně využívají zejména klienti, kteří pracují v soukromém sektoru. Dá se předpokládat, že vzhledem k jejich vedoucím pozicím je jedním z důvodů výše příjmu. Méně vydělávající klienti se spoléhají spíše na povolené přečerpání na účtu, říká Ivana Pajtášová, analytička ZUNO Bank.

MPSV se ohrazuje proti mýtům kolem připravovaného sociálního bydlení Benzina vydává předplacené tankovací karty        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
10. 8. 2016 10:14 Nový

nevim nevim ...

celé vlákno

ale kvuli tomu 1% nebo kolik dneska z kreditek vracej, abych si furt hlidal to bezurocny obdobi ... pak jednou zapomenete a napalenej urok Vam smaze ty "bonusy" za par mesicu ... to mi za to nestoji. V clanku pisou, ze prumerne plati 8.000,- mesicne, takze 1% je 80 korun, to si fakt necham svoji debetni a 80 Kc mesicne, coz je litr rocne me fakt nevytrhne.

kapitán Nemo
kapitán Nemo (neregistrovaný) ---.zelena.cz
18. 9. 2016 15:01 Nový

Re: nevim nevim ...

celé vlákno

KK která by vracela všude není v dnešní době zadarmo. Takže od těch 80 je potřeba ještě odečíst měsíční poplatky . . .