Hlavní navigace

Jak si vedly spořicí účty v reality testu během června?

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 7. 2012

Server bankovnipoplatky.com přinesl další výsledky svého reality testu spořicích účtů, tentokrát za červen 2012. Tento měsíc se opět uplatňovaly úroky připisované čtvrtletně a u vybraných bank také bonusové/prémiové částky.

Čtvrtletně připisují úroky tyto banky: ČSOB, ING, KB, UniCreditBank a Volksbank. U nich je třeba přepočítat hodnotu reálných úroků na měsíční bázi:

 • ČSOB:  4,64:3 = 1,54 (zde je připočtena půlprocentní prémiová sazba z nejnižšího zůstatku)
 • ING:  5,18:3 = 1,73%
 • KB:  2,22:3 = 0,74 % (zde je základ pro výpočet úroků ponížen o náklady na BÚ, tedy o 68 Kč za měsíc a připočten půlroční bonus)
 • UCB:   7,28:3 = 2,43
 • Volksbank:  3,94:3 = 1,31

Banky připsaly úroky ve správné výši. Dále server bankovnipoplatky.com k měsíci červnu uvádí zajímavosti:

AXA Bank s platností od 1. 06. (do 31. 07.) oznámila pro nové klienty svůj nový produkt s názvem Letní akce 2,8 % s bezkonkurenčně nejvyšší úrokovou sazbu u spořicích účtů na našem trhu ve výši 2,8 % p.a. V souladu s podmínkami našeho Testu jsme se tedy o možnost založení tohoto účtu zajímali, náš zájem však nebyl uspokojen, protože nám bylo na zákaznické lince sděleno, že předmětný účet je prioritně určen pro nové klienty a že pokud bychom chtěli převést stávající spořák na ten nový, je nutno nejdříve ten stávající zrušit a založit si nový, přičemž zrušení účtu trvá cca 14 dní a zároveň NENÍ jistota, že nový „vyšší“ účet bude založen (viz bod výše, účty jsou vedeny a identifikovány podle RČ). U AXA Bank nelze mít na jedno RČ dva spořáky, soukromá osoba si tedy nemůže založit ten nový účet a zároveň si ponechat původní. Rovněž bylo sděleno, že v průběhu června bude snad vyhlášen jakýsi bonus pro stávající klienty ke stávajícím spořicím účtům. 

GE Money Bank s platností od 1. 06. snížila úrokovou sazbu u svého produktu Genius II o 3 desetiny procentního bodu z 1,4 % na 1,1 %.

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2012 10:23

  Mob (neregistrovaný) 131.207.140.---

  To ať se pak AXA nediví, že jsem si převedl peníze jinam, když ji nezajímají stávající klienti...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).