Hlavní navigace

Jak si vedly spořicí účty v reality testu během června?

Gabriela Hájková

Server bankovnipoplatky.com přinesl další výsledky svého reality testu spořicích účtů, tentokrát za červen 2012. Tento měsíc se opět uplatňovaly úroky připisované čtvrtletně a u vybraných bank také bonusové/prémiové částky.

Čtvrtletně připisují úroky tyto banky: ČSOB, ING, KB, UniCreditBank a Volksbank. U nich je třeba přepočítat hodnotu reálných úroků na měsíční bázi:

  • ČSOB:  4,64:3 = 1,54 (zde je připočtena půlprocentní prémiová sazba z nejnižšího zůstatku)
  • ING:  5,18:3 = 1,73%
  • KB:  2,22:3 = 0,74 % (zde je základ pro výpočet úroků ponížen o náklady na BÚ, tedy o 68 Kč za měsíc a připočten půlroční bonus)
  • UCB:   7,28:3 = 2,43
  • Volksbank:  3,94:3 = 1,31

Banky připsaly úroky ve správné výši. Dále server bankovnipoplatky.com k měsíci červnu uvádí zajímavosti:

AXA Bank s platností od 1. 06. (do 31. 07.) oznámila pro nové klienty svůj nový produkt s názvem Letní akce 2,8 % s bezkonkurenčně nejvyšší úrokovou sazbu u spořicích účtů na našem trhu ve výši 2,8 % p.a. V souladu s podmínkami našeho Testu jsme se tedy o možnost založení tohoto účtu zajímali, náš zájem však nebyl uspokojen, protože nám bylo na zákaznické lince sděleno, že předmětný účet je prioritně určen pro nové klienty a že pokud bychom chtěli převést stávající spořák na ten nový, je nutno nejdříve ten stávající zrušit a založit si nový, přičemž zrušení účtu trvá cca 14 dní a zároveň NENÍ jistota, že nový „vyšší“ účet bude založen (viz bod výše, účty jsou vedeny a identifikovány podle RČ). U AXA Bank nelze mít na jedno RČ dva spořáky, soukromá osoba si tedy nemůže založit ten nový účet a zároveň si ponechat původní. Rovněž bylo sděleno, že v průběhu června bude snad vyhlášen jakýsi bonus pro stávající klienty ke stávajícím spořicím účtům. 

GE Money Bank s platností od 1. 06. snížila úrokovou sazbu u svého produktu Genius II o 3 desetiny procentního bodu z 1,4 % na 1,1 %.

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Našli jste v článku chybu?