Hlavní navigace

Jak přemýšlí nastávající rodiče? Na prvním místě bydlení, ale také finance na zábavu

Sdílet

Podle průzkumu finanční skupiny Wüstenrot řeší nastávající rodiče primárně bydlení, stabilní zaměstnání a dostatečnou finanční rezervu.

Společné bydlení je důležité pro 92 % dotázaných. Kromě toho 85 % požaduje, aby měl alespoň jeden z partnerů stabilní zaměstnání. V 68 % případů je také potřeba vytvářet finanční rezervy. Pouze 24 % respondentů si myslí, že je důležité, aby se dítě narodilo rodičům, kteří jsou již sezdaní.

Z hlediska generací považují svatbu ještě před narozením dítěte za nejméně důležitou lidé ve věkové kategorii 36 – 44 let. Jen 21 % z nich zastává názor nejdříve svatba, potom dítě. O něco lépe nahlížejí na svatbu příslušníci mladší generace, kterou dnes označujeme jako Generaci Y, z nichž svatbu za důležitou považuje 24 %. Nejvíce příznivců má manželství u lidí ve věku 45 až 53 let, mezi kterými se 28 % kloní k názoru, že dítě by se mělo narodit až po svatbě, říká Pavlína Musilová, odpovědná za řízení marketingu a PR finanční skupiny Wüstenrot.

Finanční rezerva hraje důležitou roli zejména u mladší generace. Nechtějí totiž slevovat ze svého životního standardu. Finanční rezervy tak slouží nejen k zabezpečení rodiny, ale i na společné vyžití v rámci volnočasových aktivit, dovolenou  a zábavu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).