Hlavní navigace

Jak byste využili peníze ze "stavebka"? Polovina lidí by zrekonstruovala své bydlení

Sdílet

Bydlení je pro mnoho Čechů dlouhodobě tématem číslo jedna. Polovina Čechů by totiž peníze ze stavebního spoření využila na rekonstrukci svého bytu či domu. Čtvrtina by pak rovnou koupila novou nemovitost. Vyplynulo to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Většina Čechů považuje za přirozené bydlet ve vlastním, bydlení v podnájmu je pro velkou část z nich pouze přechodné řešení na omezenou dobu. Aby si ale lidé mohli dovolit koupit vlastní byt či dům, je důležité začít včas šetřit. Ideálním způsobem může být právě stavební spoření, říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Pokud máte stavební spoření, nezapomeňte včas vložit peníze na účet stavebního spoření kvůli státní podpoře. Pro získání její maximální výše je potřeba vložit alespoň 20 000 Kč. To byste měli stihnout ještě před vánočními svátky, ideálně do 19. prosince 2018.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2018 14:24

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

    Peníze ze stavebního spoření použiji zase jen na spoření. V tomto případě peníze vložím do penzijního připojištění. Je škoda je utratit například za nové auto, či za spotřební věci. Ale, ať si každý rozhodne podle svého uvážení. Jsou lidé, kteří žijí přítomností (většinou nemají žádné rezervy) a jsou lidé, co peníze odloží třeba právě na důchod. Ono nervovat se ještě po 60,65 ti letech, že lautr nic nemám, a že vládne všeobecná drahota je také na nic. Takže štěstí přeje jen připraveným.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).