Hlavní navigace

Investičním hitem příštího roku jsou malé byty

Sdílet

Redakce 21. 12. 2007

Nemovitosti v České republice zažily v posledních letech výrazný růst cen, který v příštích letech zvolní. Z výsledků analýzy, kterou provedla realitní kancelář AAABYTY.CZ vyplývá, že se i v roce 2008 najdou takové příležitosti, na kterých lze vydělat až desítky procent. V průměru za celou republiku se však nárůst cen nemovitostí obecně bude pohybovat v horizontu šesti procent.

Nejlepším „zbožím“ zůstanou v celé České republice menší byty, zejména v cihlové zástavbě. Poptávka po nich je stále velká, dokonce převyšuje nabídku. Žádané budou také menší rodinné domky v dobrém stavu a s dobrou dostupností do měst s rozmanitou nabídkou pracovních příležitostí. Nesníží se ani poptávka po stavebních pozemcích v dobrých lokalitách.

Na opačné straně zájmu investorů jsou panelové byty. Jejich cena podle názoru většiny makléřů do budoucna neporoste. Stranou zájmu zůstávají také nemovitosti se špatnou dopravní dostupností, s omezenými pracovními příležitostmi a nerozvinutou občanskou vybaveností.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2008 18:33

    a (neregistrovaný)
    Kde bere tu jistotu že ceny panelových bytů neporostou. Právě porostou, jsou nejdostupnější, nejlevnější údržba, nejlepší místa, beton vydrží všechno.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).