Internetem koluje nový bankovní malware. Krade data z internetového bankovnictví

Sdílet

Pokud využíváte internetové bankovnictví, dejte si pozor na nový malware, který je vytvořený za účelem odcizení citlivých údajů právě z internetového bankovnictví. Informovala o tom společnost Kaspersky Lab, která tento malware detekovala jako NukeBot Trojan-Banker.Win32.TinyNuke.

Dřívější verze tohoto trojského koně byly známé jako TinyNuke, ale chyběly v něm prvky potřebné k provedení útoku. Nejnovější verze malwaru je naopak plně akceschopná a obsahuje kód cílený na uživatele konkrétních bank.

Bankovní trojský kůň ihned po infekci napadne škodlivým kódem webové stránky poskytovatele internetového bankovnictví ve vašem prohlížeči. Následně ukradne vaše data a zneužije přihlašovací údaje či další údaje, které považuje za cenné. Na internetu v současné době koluje několik vzorků tohoto malwaru, který si mezi sebou zločinci sdílejí na ilegálních hackerských fórech. Většina z nich je pouze zkušebních, ale odborníci zaznamenali i několik příkladů, které mohou představovat reálnou hrozbu.

Škodlivých vzorků je v současné době okolo 5 %. Ty zahrnují injekce. To jsou specifické části kódu, které napodobují část vašeho rozhraní ve vašem internetovém bankovnictví.

Jako ochranu před podobnými typy malwarů doporučují odborníci pravidelně skenovat celý systém, abyste odhalili možné infekce.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).