Pokud využíváte internetové bankovnictví, dejte si pozor na nový malware, který je vytvořený za účelem odcizení citlivých údajů právě z internetového bankovnictví. Informovala o tom společnost Kaspersky Lab, která tento malware detekovala jako NukeBot Trojan-Banker.Win32.TinyNuke.
Dřívější verze tohoto trojského koně byly známé jako TinyNuke, ale chyběly v něm prvky potřebné k provedení útoku. Nejnovější verze malwaru je naopak plně akceschopná a obsahuje kód cílený na uživatele konkrétních bank.
Bankovní trojský kůň ihned po infekci napadne škodlivým kódem webové stránky poskytovatele internetového bankovnictví ve vašem prohlížeči. Následně ukradne vaše data a zneužije přihlašovací údaje či další údaje, které považuje za cenné. Na internetu v současné době koluje několik vzorků tohoto malwaru, který si mezi sebou zločinci sdílejí na ilegálních hackerských fórech. Většina z nich je pouze zkušebních, ale odborníci zaznamenali i několik příkladů, které mohou představovat reálnou hrozbu.
Škodlivých vzorků je v současné době okolo 5 %. Ty zahrnují injekce
. To jsou specifické části kódu, které napodobují část vašeho rozhraní ve vašem internetovém bankovnictví.
Jako ochranu před podobnými typy malwarů doporučují odborníci pravidelně skenovat celý systém, abyste odhalili možné infekce.