Spočítejte si...

Zavřít

ING zrychlí přístup k penězům

Novými trendy v bankovnictví jsou rychlý přístupu k vlastním penězům a flexibilita při vyřizování finančních záležitostí. ING se také těmito trendy řídí, a tak zavedla tzv. spoření prostřednictvím přímé distribuce. ING tím chce zajistit snadný přístup klientům k penězům a informacím o nich.

Výhodou oproti běžnému spoření bude 2 % úrok na vklady a okamžitá likvidita. ING také slibuje nulové poplatky. To vše by mělo fungovat díky kvalitní infrastruktuře IT. V současnosti se většina bank snaží převést operace na internet – mimo pobočky. Spojuje se s tím hlavně snížení nákladů. Klienti mohou tudíž profitovat z vyšších úroků. V budoucnosti bude míra bezhotovostních operací přes internet ještě větší a přinese i značný komfort zákazníkům.

Zdroj: ING Bank

Češi začínají přemýšlet o obchodování s akciemi ČEZ nakupuje vlastní akcie        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
4. 5. 2007 6:41 Nový

právě tohle už dělá ING již několik let,ale

Tohle je princip jejich oranžového spořicího konta- vysoký úrok protože mají malé náklady - žádné pobočky , žádné vyplácení v hotovosti, převody jen na předem evidovaná čísla účtů u jiných bank .(to hlavně kvůli bezpečnosti..)

Sám u nich spořicí účet mám a jsem maximálně spokojen. Jen si nejsem jistý co má být obsahem tohoto avízovaného zrychlení přístupu k penězům.
Okamžitá likvidita - jistě to už funguje teď , tedy převodem na předem definovaný účet u jiné banky. Tam to příjde za bratru 3 pracovní dny, to už je na úrovni výpovědi krátkodob.termín. vkladu u jiné banky.
Nebo že by ING zavedla vyplácení hotovosti? Silně pochybuji...Nebo možnost zadávání platebních příkazů? Tím se zase naruší bezpečnost.. Placení kartami?
No necháme se překvapit...
Petr Leitner
Petr Leitner (neregistrovaný)
4. 5. 2007 6:58 Nový

o ničem

Taky bych čekal že "odborný" server napíše trochu víc. Nikde není ani slovo o tom co je ta "přímá distribuce"
LoLeK
LoLeK (neregistrovaný)
10. 5. 2007 12:45 Nový

připisování úroku?

celé vlákno
...akčkoli se mi tento produkt velmi líbí, tak nemáma v jedné věci zcela jasno. Spořící účet má cyklus na připisování úroků čtvrtletní..
Takže dostnau zhodnocení z úroku (2%) vždy v jeden den za 3 měsíce a z právě aktuální výše na účtě?? Nebo jak to je tedy..??? Za odpověď děkuji M.
Dadouch
Dadouch (neregistrovaný)
12. 5. 2007 0:47 Nový

Re: připisování úroku?

celé vlákno
Úročení funguje stejně jako u jakéhokoliv jiného spořícího účtu, specifikem je že úroky jsou připsány jednou za tři měsíce. Urokova sazba 2 % predstavuje rocni urokovou sazbu (APR), sazba na tri mesice je tedy 2%/4 = 0.5%. Tj pokud na vasem ucte nedoslo za tri mesice k zadnemu pohybu je pripsany urok = castka na ucte * 0.005. Pokud dochazi k pohybum na ucte lze priblizne spocitat urok tak ze spocitate denni sazbu 2%/360 a sectete jednotlive dny.
Pokud sporite tak ze pravidelne ukladate konstantni castku lze pouzit naprikal Excel funkci FV:

rocni urokova sazba 2%, pocet mesicnich plateb - 3, mesicni platba 10 000, pocatecni zustatek na ucte 100000:
FV(0.02/12;3;10000;100000) = 130550 tj za tri mesice ziskate na urocich 550Kc. Toto je nezdaneny urok, ktery se jeste dani srazkovou dani ktera je myslim 16%.