3,25% je málo ve srovnání s konkurencí- MBank, Bawag. Navíc to zvýšení sazby z 3 % trvalo velmi dlouho, takže jsem peníze již přesunul jinam a toto malé zvýšení již pro mne není aktuální. Mám takový pocit, že jakmile začala INGBank nabízet ING Konto přes zprostředkovatele, jeho kvalita začala klesat. Zprostředkovatelé (a jejich provize) vždycky všechno zabijou.
Kvalita je u spořícího účtu především úrok. Dříve, bylo ING Konto leaderem ve výši zúročení mezi solidními bankami, dnes už zaostává. Nejen, že jim dlouho trvalo, než zareagovali na Bawag a mBank, ale ani to na ta 3,5% nedorovnali. A jsou i jiné kvality: některé ústavy nabízejí ke spořícímu účtu platební kartu zdarma (mBank, Fio), jiné umožňují vklady a výběry v hotovosti, popř. jednorázové příkazy (Bawag). To, jak "složité" je založení konta, jestli je to možné udělat poštou, telefonicky, internetem, přes kurýra, není tak důležité, pokud uvažujeme o používání konta v delším horizontu. Horší to mají samozřejmě lidé z venkova a menších měst, kde konkurence bankovních domů je malá, ale v Praze a velkých městech si lidé mohou vybrat.
Děkuji za názor. Podle mě není kvalita v úroku, pokud se jedná o 0,25% resp. 0,2125% po zdanění. Kvalitou ING konta je třeba 100% jištění peněz do 20.000euro nebo 90% jištění nad tuhle hranici neomezeně a to žádná jiná banka nemá. Ovládání přes bezplatnou linku taky není k zahození a zázemí instituce je další plusová věc. A upřimně. Spořící účet není o příkazech. Abych nevypadal jako průkopník ING konta, tak uvedu, že sám mám obojí, jak mkonto tak ing konto :-) a ani ne jedno si nemůžu stěžovat :-)
souhlasím, že není třeba se bavit o 0.25%. Zaujala mě Vaše informace o jištění konta. Nikde jsem o tom nic nenašel. Co přesně znamená jištění? Je to podobné jako pojištění pojišťoven? Je jasné, že jištění lze brát vážně až do určité hranice průšvihu, za kterou padají všechny jistoty. Otázka je, když říkáme jištění, co to přesně znamená a kde tato hranice je.
Díky.
Pojištění vkladu. Tzn. jestliže by došlo ke krachu finanční instituce popřípadě by se nějaká instituce dostala do fin.problémů, nastupuje zákoná pojistka. Protože je ING nizozemská instituce, funguje podle přísnějších zákonů než jaké platí v České republice. Nevím¨, co přesně máte na mysli pod pojištěním pojišťoven. Pojišťovny nemají zákonné pojištění vkladů, mají jen tzv.repojištění pro případ pojistných událostí. A jestli se něco dostane za hranici průšvihu, tak poslední co nás bude zajímat je, že máme nějaké peníze na spořícím účtu, protože by to tu bylo přinejmešním argentinské :-)