Hlavní navigace

Hypo fio

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 4. 2016

Fio banka změnila podmínky pro slevy z úrokové sazby u hypotéky, aby na ně dosáhlo více zájemců o úvěr. Nejnižší úrokové sazby poskytne i žadatelům o hypotéku do 80 % hodnoty nemovitosti (dříve 70 %). Slevu ze sazby za refinancování pak banka zvýší na 0,4 % (dříve 0,3 %) a slevu 0,1 % za objem bude poskytovat za hypotéky nad 1 milion Kč (dříve nad 2 miliony).

Kromě toho banka pozměnila pravidla pro využití Hypospořicího konta. Na si mohou klienti s hypotékou odkládat volné prostředky (min. 50 000 Kč) a jistina hypotéky ve výši tohoto zůstatku pak nebude úročena.

V případě, že by tedy měli během celého splácení na Hypospořicím kontu částku ve výši jistiny, budou splácet pouze jistinu, a jejich úrok bude celou dobu 0 % p.a., vysvětlil Zdeněk Kovář z Fio banky. Peníze na tomto účtu máte k dispozici. Můžete je vybírat s tím, že se vám pak samozřejmě opět upraví úročení.

Dříve zřízení této služby vstupovalo do výpočtu úrokové sazby (banka aplikovala úrokovou přirážku), nyní je sjednání a využití bez ní.

Kromě toho banka umožňuje kdykoli mimořádně splatit jakoukoli výši hypotéky bez poplatku, tedy klidně ji i splatit předčasně bez poplatku celou. Tato výhoda se nevztahuje na splacení z důvodu refinancování u jiné banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).