Hlavní navigace

Hospodařská situace je špatná, myslí si Češi

Sdílet

Arsen Lazarevič 30. 12. 2013

Podle prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je podle 61 % respondentů hospodářská situace v České republice špatná, 17 % ji dokonce považuje za velmi špatnou. Ze „velmi dobrou“ nepovažuje kondici českého hospodářství téměř nikdo, podle autorů výzkumu se tato odpověď vyskytovala jen ojediněle, což nestačilo ani na jednoprocentní podíl.

Ekonomiku podle analytiků trápí především vysoká korupce a špatné podnikatelské podmínky. Čtěte také: Ekonomové: Pokud se nezbavíme korupce, neporostemeByrokracie a korupce. V Česku se prostě podniká těžce

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 12. 2013 18:30

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Tady se podle mne spojuje mnoho faktorů. Osobně bych řekl, že hospodářská situace není horší než před rokem. Dokonce si myslím, že by mohlo být v souvislosti s oživujícím se trhem v SRN i trochu lépe. Ale totální neschopnost politiků cokoli rozumného dělat, relativně velká míra státní korupce, neustále předělávané zákony, špatná vymahatelnost práva, problémy se sociálním systémem, špatné přerozdělování peněz a v neposlední řadě i naprosto diletantské řízení ČNB, ve kterém každý tuší zase jenom obrovitou nezákonnou díru, to všechno optimismus snižuje. A jakmile nebude nálada na trhu, půjde to do kopru. Ekonomika není o výkonu, není to HDP ani o státním dluhu, ekonomika je o náladě. A ta je tady čím dál blbější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).