Hlavní navigace

Home Credit představil koncept mikropůjček. Tisícovka vás přijde na 33 Kč

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 5. 2013

Home Credit představil svůj nový projekt Click Credit, což je koncept kreditových půjček. Tedy nízkých půjček do pěti tisíc se splatností do 30 dnů, které je možné si sjednat zcela přes internet.

Click Credit se v úvodní fázi zaměří na vysokoškolské studenty, kterým poskytne levnější malé půjčky, kdy si zájemce bude moci půjčit například 1000 korun za 33 korun.

Zatím na našem trhu existovaly jen předražené mikropůjčky s úroky i 700 %. Chceme tento segment zkultivovat, zlevnit a ukázat, že se v něm dá postavit slušná nabídka. O nic takového se zatím v Česku nikdo nepokoušel, nastínil představu Kamil Salajka, ředitel společnosti Click Credit.

Přes Click Credit si bude možné online půjčit jednorázově od 1 do 5 tisíc Kč s tím, že cena každé tisícikoruny je 33 Kč. Například za půjčené 2500 Kč tedy měsíčně při řádném splácení zaplatíte 83 Kč. Dokud nesplatí dlužník jeden kredit, další nedostane.

Za poplatek 30 Kč je možné splácení kreditu prodloužit, ale to jen za předpokladu, že dlužník současně splatí alespoň 20 % dluhu. Každým prodloužením si tak svůj vlastní kredit klient v podstatě umořuje, vysvětluje Salajka s tím, že systém se tvůrci snažili postavit na jednoduchosti a proto se podmínky vejdou do jedné SMS zprávy.

Systém je postaven na jednoduchosti a transparentnosti: podmínky se vejdou do jedné SMS zprávy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).