Spočítejte si...

Zavřít

HN: Česká spořitelna přechází na bezpečnější platební karty

Česká spořitelna přechází na bezpečnější čipové platební karty. Spořitelna, která má se třemi miliony karet čtyřicetiprocentní podíl na trhu, tak následuje konkurenční banky. Informují Hospodářské noviny (HN).

V první fázi nabídne spořitelna elektronické čipové karty Maestro, od října se přidají čipové karty Visa Elektron. Nejuniverzálnější platební karty s vystouplým písmem, takzvané embossované karty, začne banka opatřovat čipem v prvním čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: ČTK

Obchodní bilance v červenci s deficitem 1,2 mld. Kč eBanka: Počet odchozích klientů byl v 1. pololetí nižší o 18 %        
Petr Leitner
Petr Leitner (neregistrovaný)
4. 9. 2006 11:22 Nový

nesmysl

celé vlákno
Na odborném serveru byste nemuseli psát takové nesmysly! Nové karty nejsou ani trochu bezpečnější, protože jsou duální - tedy čip + magnetický proužek. A jelikož karta je tak bezpečná jako je její nejslabší bezpečnostní prvek, jsou nové karty stejně (ne)bezpečné jako ty současné! Pokud se nepletu, čistě čipové karty u nás ještě žádná banka nenabízí.
Petr Zámečník
4. 9. 2006 12:07 Nový

Re: nesmysl

celé vlákno
Vyšší bezpečnost duálních karet je dána tím, že pokud budete platit v terminálu, který akceptuje čipové karty, nebude možné autorizovat platbu magnetickým proužkem - a to ani v případě, že je čip poškozen.

Magnetický proužek lze tedy využít pouze v terminálech, které ještě nejsou připraveny na čip. Těch postupně ubývá, nicméně jejich existence je důvodem k vydávání duálních karet v přechodném období.
Petr Leitner
Petr Leitner (neregistrovaný)
4. 9. 2006 13:28 Nový

Re: nesmysl

celé vlákno
Znovu opakuji že bezpečnost se rovná bezpečnosti nejslabšího článku karty. Pokud mi někdo šlohne kartu a uvidí na ní proužek a čip kam asi půjde? Půjde do obchodu kde mají čipovou čtečku? NE! Dokud bude existovat byť jediný obchod se čtečkou magnetických proužků tak je nějaký čip na duální kartě naprosto, ale naprosto k ničemu!
uživatel si přál zůstat v anonymitě
4. 9. 2006 14:25 Nový

Re: nesmysl

celé vlákno
pouzi magnet a mas bezpecnou kartu. Bude fungovat jen na cip.
Petr Leitner
Petr Leitner (neregistrovaný)
4. 9. 2006 15:49 Nový

Re: nesmysl

celé vlákno
No nakonec pravda to je. Bohužel s takovou kartou skoro nikde nenakoupím ani nevyberu z bankomatu. Chtěl bych vidět statistiku, kolik obchodníků a kolik bankomatů ČS zvládne číst čip..