Přepravce GLS rozšiřuje síť podacích míst. Balík nově odešlete přes AlzaBox

25. 2. 2025

Sdílet

Vedle kurýrů, vlastních výdejních míst a GLS Parcel Boxů, můžou nově zákazníci přepravní společnosti GLS posílat balíčky také prostřednictvím otevřené sítě sdílených AlzaBoxů. Těch je aktuálně přes 2300 po celé České republice. Zákazníci GLS tak nyní mají na výběr z téměř 5000 podacích míst.

Stačí využít náš portál pro drobné odesílatele e-balik.cz. V rámci aplikace e-balík si klient jednoduše vybere, jak chce zásilku poslat – jestli ji má vyzvednout kurýr nebo ji sám zanese na výdejní místo či vloží do boxu. V případě, že si vytiskne přepravní štítek, lze nově využít i jakéhokoli AlzaBoxu, kde si na obrazovce vybere volbu „Odeslat“, balík naskenuje, a box mu otevře volnou schránku, vysvětluje ředitel GLS Česká republika Pavel Včela.

Česká pošta zdraží své služby. Kompletní přehled změn a cen Přečtěte si také:

Česká pošta zdraží své služby. Kompletní přehled změn a cen

Z průzkumu zpracovaného pro společnost GLS loni na podzim vyplynulo, že zájem o posílání balíků mezi jednotlivci v posledních letech roste. Zatímco v generaci 45+ pošle alespoň jeden balíček jen 20 % lidí, u mladých do 26 let je to 33 %. Z toho 6 % připouští, že posílá zásilky také do zahraničí (u starších jsou to jen 2 %). Vnímáme rostoucí zájem nejen při využití kurýrů, ale především u výdejních boxů a míst. Naší výhodou je i to, že umožňujeme posílání i do zahraničí, vysvětluje Pavel Včela.

Zájem o posílání balíků mezi mladými je podle přepravce z velké části způsoben rostoucí oblibou prodeje nepotřebného zboží i životním stylem, který je více provázaný právě se zahraničím. 

Kategorie Součet stran Váha Doručení na výdejní místo Doručení na adresu
S max. 35 cm max. 3 kg 69 Kč 94 Kč
M max. 50 cm max. 10 kg 109 Kč 134 Kč
L max. 80 cm max. 20 kg 158 Kč 183 Kč
XL max. 300 cm max. 31,5 kg N/A 248 Kč

Kompletní ceník najdete na webu přepravce.

Jak často někomu posíláte balík?

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autorka je redaktorkou serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).