Hlavní navigace

Generali Česká pojišťovna prodloužila speciální pojištění pro zdravotníky do konce října

Sdílet

Veronika Němcová 18. 8. 2020

V souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru prodloužila Generali Česká pojišťovna platnost speciálního životního pojištění pro lékaře, záchranáře, zdravotní sestry, ale i další profese zajišťující chod zdravotnických zařízení, kde se pečuje o nemocné s diagnózou COVID-19. 

Klienti Generali České pojišťovny z řad zdravotního personálu, kteří mají sjednané pojištění majetku, auta či životní pojištění, jsou automaticky pojištěni i pro případ nakažení koronavirem, a to až do konce října. Za toto pojištění klienti pojišťovny z řad zdravotního personálu, ani zdravotní sestry z řad České asociace sester neplatí.

Krytá jsou rizika hospitalizace a riziko úmrtí.  Do pojištění jsou zahrnuti všichni klienti pojišťovny, kteří v rámci svého zaměstnání pečují o nemocné s diagnózou COVID-19 v nemocnicích, domovech pro seniory, léčebnách pro dlouhodobě nemocné, domech s pečovatelskou službou, lázeňských zařízeních a v ambulancích všeobecných a odborných lékařů a stomatologů.

Nejedná se tedy jen o lékaře či sestry, ale pojištění se týká například i záchranářů, sanitářů či zaměstnanců, kteří zajišťují úklid či stravování. Toto speciální rizikové pojištění pak automaticky platí i pro sestry sdružené v České asociaci sester. Tyto sestry nemusí být klienty pojišťovny a pojištění se na ně také vztahuje. 

Co pojištění kryje: 

  • Hospitalizace – 500 Kč za každý den hospitalizace způsobené diagnózou COVID-19  
  • Pobyt na JIP – 1 000 Kč za každý den hospitalizace na JIP způsobené diagnózou COVID-19    
  • Úmrtí – 1 000 000 Kč pro případ smrti způsobené diagnózou COVID-19   
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).