Hlavní navigace

Objednat i vyzvednout Opencard můžete snadno z domova. Obě možnosti najednou ale využít nemůžete

Gabriela Hájková

Pražané během listopadu přestoupili na kartu Opencard. Vzhledem k tomu, že dobíhá ještě platnost tzv. klouzavých kuponů ale fronty na kontaktních místech ve Škodově paláci nebo Adrii nijak neubývají. Na vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze se v současné době prý fronty netvoří.

To, že je o vydání karty možné požádat elektronicky, žádná novinka není. Nově si ale můžete zažádat také o změnu výdeje a nechat si kartu zaslat zdarma poštou.

Přijali jsme toto mimořádné opatření vzhledem k tomu, že se v posledních dnech tvořily na kontaktních místech v Jungmannově ulici delší fronty. Lidé, kteří si jdou na tyto pobočky pouze vyzvednout kartu a nespěchají na její vydání, mohou nově personál požádat o zaslání karty poštou. Vyhnou se tím zbytečnému čekání, uvedl mluvčí opencard Martin Opatrný.

O přeposlání je také možné zažádat přes internet. Stačí na e-mailovou adresu opencard@haguess.cz zaslat žádost o přeposlání karty. V mailu musíte uvést jméno, příjmení a číslo podané karty. Česká pošta by měla karty doručit nejpozději do týdne do vlastních rukou. 

Celá situace má ale háček. Služba doručení poštou se týká jen žádostí, které jsou podané v papírové podobě. Online žádosti je nutné vyzvednout osobně kvůli ověření totožnosti.  Chcete-li si za pohodlí připlatit, můžete si ji po on-line požádání nechat doručit za 150 Kč kurýrní službou.

Našli jste v článku chybu?