Hlavní navigace

Firmy postižené povodní nebudou platit penále za opožděnou platbu na sociální pojištění

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 6. 2013

Firmy nebo podnikatelé ze zaplavených oblastí, kteří se zpozdí s platbou sociálního pojištění, nebudou platit sankce. Okresní správy sociálního zabezpečení budou zasažené podnikatele posuzovat s ohledem na komplikace spojené s povodněmi a zpravidla sankce promíjet.

Prominout penále bude možné, když bude zcela jasné, že se platba sociálního pojištění zpozdila kvůli povodni. Nechceme ještě víc zatěžovat firmy a podnikatele, kteří se musí vypořádat s následky velké vody. Chceme jim už tak složitou situaci co nejvíce ulehčit, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.   

K prokázání souvislosti pozdní platby a problémy s povodní mohou podnikatelé použít stejné dokumenty, které předkládají například pojišťovně.

Pro žádost o prominutí penále za pozdní platbu sociálního pojištění není stanoven žádný speciální formulář. Je ale potřeba se písemně obrátit na příslušnou okresní správu a uvést a doložit, proč se má penále prominout. O pomoci, kterou můžete čerpat, pokud vás zasáhly povodně, si přečtěte v článku 8 věcí, na které máte nárok, pokud vás zasáhly povodně a záplavy

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).