Hlavní navigace

Fio zvýšilo úrokovou sazbu na spořicím účtu

Sdílet

Redakce 25. 8. 2008

Fio, družstevní záložna zvyšuje roční úrokovou sazbu na svém spořicím účtu Fio konto z původních 3,1 % na 3,5 % p.a.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2008 1:23

  P.C. (neregistrovaný)
  Zdůvodnění se asi nedočkáme. Že by odliv úspor k mBank? Ale proč vlastně spekulovat. mBank má zatím lepší karty, než Fio, ale to je tak všechno. Fio má víc poboček, znalejší personál, lepší internetové bankovnictví, lepší zabezpečení, platby do zahraničí (Slovensko zdarma) a hlavně přímý přístup na kapitálové trhy. Fio zatím cíluje na jiné klienty, než mBank, situace se po vzniku Fio banky může radilálně změnit a mBank se bude muet začít víc ohánět. Jen nevím, jestli se mám těšit, ono šponování úrokových sazeb a další služby zdarma mohou každou banku dost stát.
 • 30. 8. 2008 10:58

  Ferda (neregistrovaný)
  Paradoxní je v tom, že mBANK snižuje od 1.9.2008 sazby na eMAX na 3,3%. Takže nastane přesun (alespoň části) peněz z eMAX na FIO konto :-).
  Tak se bojuje o trh a zákazníka :-D.
  Na mBANK je vidět, že má zahraničního vlastníka, který určuje základní parametry, takže boj o trh budou mít dost snížen (viz také třeba poplatky za pplatby v USD). Je dost pravděpodobné, že FIO vrací úder, protože část klientů (já taky) přešla (i paralelně) k mBANK.
  Bude to hodně zajimavé, jenom by mne zajímalo, zda si mohu otevřít účet v SKK, případně jak na něj vkládat peníze - to bude zajimavé hlavně od 1.1.2009. Viděl bych to jako typ na článek...
 • 12. 9. 2008 18:44

  Honza (neregistrovaný)
  Zdravím,
  jenom by mě zajímalo, jak jsi to Ferdo myslel s tím bojem o trh? Já bych to viděl trošku jinak. Fio každopádně bojuje tím, že zvýšilo sazbu na 3,5% nicméně postoj Mbanky nechápu.
  Celou svoji reklamní kampaň založila Mbanka na tom, že je tedy bez poplatků, což je fajn, ale také oněma 3,5 procentama ročně. No a od září najednou snížilo úrok. sazbu bez jakýchkoliv informací. Myslím si, že právě úrok. sazba byla lákadlo pro oněch 200 tisíc klientů, kteří si u Mbank zřídilo účty. Já sám jsem také klientem, takže o to víc mne zajímá, jestli teď nezačne Mbanka couvat směrem dolů.
  P.S. Jediný odůvodnění proč to MBank udělala je že má asi holt velký náklady, jinak nevím.
  Doufejme, že se polepší:)
  Honza, www.vladnihlouposti.cz
 • 14. 9. 2008 8:07

  markfdaf (neregistrovaný)
  prijdem mi zvlastni proc tohle mBank riskla .... 3,3 uz urcite neni takovy marketingovy tahak jako 3,5 ... protoze se snazim chovat trzne a banky motivovat takrka okamzite jsem prelil vsechny prostredky ze sporiciho uctu eMAX u mBank na ucet u FIO ktery je take se vsim vsudy bez poplatku a stale drzi 3,5 procent uroceni. take doufam ze se mbank polepsi, nverim tomu ze to udelali kvuli vysokym nakladum, vzdyt si rikaji "nizkonakladova banka" ....
 • 14. 9. 2008 19:16

  vladnihlouposti.cz (neregistrovaný)
  Zdravím všechny,
  mám aktualitku ohledně toho snížení úrok. sazby u Emax.
  Nedalo mi to a ve volné chvíli jsem napsal na MBanku dotaz, aby mě to vysvětlili.
  Odepsali mě vcelku dobře vysvětlující zprávu, ve které připisují snížení sazby české národní bance, která regulovala úrok. sazby.
  Na závěr napsali, že snížili jen o 20 bazických bodů na 3,3% a prý to je stále méně než snižovala ČNB (nepátral jsem po tom).
  Akorát mě zaráží, že teda Mbanka snížila kvůli ČNB, ale co to FIO, ING atd. atd. ? Těm to nevadí?
 • 14. 9. 2008 19:26

  vladnihlouposti.cz (neregistrovaný)
  P.S. Tak jsem to vzhledal, na www.cnb.cz se koukněte na repo sazbu, ta jest 3,5 % a našel jsem článek, že ČNB opravdu snížila úrok. sazby kvůli neustálému posilovaní koruny, predikované inflaci a zpomalování ekonomiky a to o 25 bazických bodů, tedy z 3,75 na 3,5%.
  Mějte se,
  Honza, www.vladnihlouposti.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).