Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Fio banka testuje odchozí okamžité platby, oficiální spuštění je na spadnutí od anonym - Fio banka testuje a klientům nic neřekne. Teď...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 1. 2020 13:44

  bez přezdívky

  Fio banka testuje a klientům nic neřekne. Teď jsem odeslal platbu, ale měl jsem na výběr jen mezi platbou standard nebo prioritní. Platbu jsem zadal jako standard, ale až po nahlédnutí na provedenou platbu to u ní píše, že se jedná o okamžitou platbu.

 • 16. 1. 2020 14:34

  Vít Šesták (v6ak)

  Mám podobnou zkušenost, odeslal jsem si peníze na spořák u jiné banky a hned jsem dostal notifikaci o příchozí platbě.

  Ale nezlobím se, dostal jsem se výsledku lepší službu, než jakou mi slíbili.

  A že testují – no, asi základními testy to už prošlo. Pokud by jim selhaly okamžité odchozí platby, mají (podle času odeslání) den až dva na to, aby to poslali klasicky.

  16. 1. 2020, 14:35 editováno autorem komentáře

 • 17. 1. 2020 17:12

  ViR

  V tskové zprávě vydané 16.01.2020 ve 14:33 Fio uvádí: "Aby zadání platby zůstalo co nejjednodušší, bude Fio banka všechny vhodné platby automaticky odesílat okamžitě. Pokud se okamžité odeslání z nějakého důvodu nezdaří (například kvůli odstávce či výpadku cílové banky), odejde platba standardním způsobem."

  Osobně tomu rozumím tedy tak, že u Fio je okamžitá platba zadaná v den splatnosti primární volbou, a standardní platba "klasicky přes CERTIS" je automatická záložní varianta.

  To je celkem inteligentní řešení. V jedné diskuzi jsem totiž narazil na stížnost, že při selhání příjmu okamžité platby v cílové bance nebyla platba realizována vůbec (nepamatuji se, o jakou banku šlo). A to může být někdy, při přehlédnutí, že úhrada nebyla provedena, docela lapálie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).