Hlavní navigace

Fio banka rozšiřuje možnosti zabezpečení karet

Sdílet

Klienti Fio banky nově mohou blokovat vybrané typy transakcí u platebních karet. Jedná se například o transakce v zahraničních bankomatech nebo na terminálech s nevýhodným kurzem díky službě DCC.

Služba DCC zprvu vypadá lákavě. Zákazníkovi ukáže částku výběru nebo platby v měně, ve které je veden jeho účet, takže nic nemusí složitě přepočítávat. Převod ale bývá v nevýhodném kurzu pro klienta, proto je vždy vhodnější zvolit platbu v místní měně. Nyní si tuto nevyžádanou konverzi mohou klienti sami vypnout a vyhnout se riziku již předem, vysvětluje jednu z novinek obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.   

Kromě transakcí s nevýhodným kurzem je nově také možné blokovat platby z konkrétních států nebo u konkrétního obchodníka, výběry v bankomatech s dodatečným poplatkem provozovatele nebo internetové transakce bez dodatečného ověření 3D Secure.

V nastavení platební karty jdou zablokovat i jednotlivé typy transakcí jako výběry z bankomatu obecně, platby na terminálech, internetové transakce a podobně.  

Kromě různých typů blokací jsme také zjednodušili nastavování limitů platební karty, které si klienti mohou měnit v Internetbankingu i Smartbankingu online a zdarma. Snižování limitů a jejich zvyšování pouze na okamžik platby je jedním z účinných postupů, jak předcházet škodám při zneužití platební karty. Věříme, že tyto změny našim klientům pomohou se lépe ochránit před nepříjemnými situacemi a ocení, že jejich peníze jsou ještě více v bezpečí, dodává Bláha.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).