Hlavní navigace

Finanční správa začala rozesílat daňové složenky. Budou chodit do 22. května

Sdílet

Pokud se vás týká placení daně z nemovitých věcí na rok 2019, pak v následujících týdnech očekávejte doručení složenky na zaplacení daně. Finanční správa totiž v těchto dnech zahájila rozesílku přibližně 3 300 000 obálek se složenkami. Aby se na poštách a u pokladen netvořily nepříjemné fronty, složenky rozesíláme poplatníkům postupně tak, aby v jedné lokalitě neobdrželi všichni složenky současně. Poslední z nich poplatníci obdrží nejpozději do 22. května, informovala Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

Složenka přijde těm, kteří nemají zřízenou datovou schránku. Pokud totiž datovou schránku máte, obdržíte informace jen do ní. V případě, že jste se přihlásili k zasílání údajů e-mailem, pak dostanete všechny informace do e-mailové schránky. A v případě poplatníků přihlášených k placení daně prostřednictvím SIPO proběhne úhrada daně v souladu s podmínkami České pošty.

Lhůta pro zaplacení daně, případně její první splátky, je 31. května 2019. Nepřesáhne-li částka daně 5000 Kč, je splatná celá do 31. května. Je-li daň vyšší než 5000 Kč, je splatná ve dvou splátkách, a to do 31. května a do 30. listopadu 2019. Můžete ji ale zaplatit i najednou, pokud je to pro vás příjemnější.

Pokud vlastníte více nemovitostí v jednom kraji a nemáte daň vyšší než 5 000 Kč, najdete v obálce jen jednu složenku, kde budou platby za všechny nemovitosti v kraji sečteny dohromady. Pokud vlastníte nemovitosti na území různých krajů nebo platíte daň vyšší než 5 000 Kč, najdete v obálce více složenek.

Na složenkách je předtištěn bankovní účet finančního úřadu, na který se daň platí, včetně předčíslí a kódu banky. Částku celkové platby vyplníte sami, a to podle údajů z alonže. Pro placení lze využít i QR kód, uvedený na alonži.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).