Hlavní navigace

Finanční správa bude vzdělávat školáky, odstartovala projekt Daně a cla do škol

Sdílet

Finanční správa spustila na začátku školního roku 2019/2020 projekt Daně a cla do škol, a to pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ve spolupráci s Generálním ředitelstvím cel.

Projekt žákům a studentům nabídne možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní a cel. Základním pilířem projektu je nově vzniklý web, který obsahuje základní informace o daních a clech. Web má pomoci nejen žákům a studentům k pochopení daní a cel, ale také učitelům poskytnout kvalitní a aktuální informace, které mohou využívat při výuce, uvedla Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

Projekt je rozdělený do dvou etap. V první etapě se Finanční správa zaměří na středoškolské studenty, kteří budou osloveni formou sdílení informací v rámci přednášek pedagogicky proškolených lektorů z řad odborníků finanční a celní správy. Lektoři budou přednášet na daných školách po domluvě s řediteli a učiteli daných škol v rámci standardní výuky a také na základě případné poptávky ze strany škol či jejich zřizovatelů.

Ve druhé fázi bude Finanční správa oslovovat základní školy, ve kterých chce hravou formou vysvětlit, proč se daně platí a co z nich žáci využívají v běžném životě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).