Hlavní navigace

Evropské burzy se propadají kvůli špatnému výhledu ekonomik

Sdílet

Arsen Lazarevič 16. 10. 2014

Společně s pražským indexem PX klesají také západní burzy přibližně o 2 až 3 %. Peníze jsou maximálně pohyblivý nástroj, kliknutím myši v New Yorku, Londýně nebo Frankfurtu se přesouvají mezi aktivy. Jelikož ve firmách z pražské burzy drží podíly spíše evropští institucionální investoři, prodejní impulz přišel od nich. I oni ovšem sledují celkovou situaci, kterou formují hlavně názory zpoza Atlantiku uvedl k vývoji na pražské burze investiční specialista Brokerjetu ČS Mikuláš Splítek.

Důvodem jsou ale především ekonomické vyhlídky jednotlivých zemích: Poklesy na amerických trzích jsou poměrně omezené, větší nervozita je na evropských trzích, doplnil analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka. Výrazně se například zhoršily predikce vývoje v Německu, které se dokonce může ocitnout i v recesi. Čtěte také: 3 ekonomická opatření, která potáhnou Německo ke dnu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2014 20:54

    Rejpal (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Do konce roku daleko, do výsledků ještě dál a vánoce se blíží. Fondy vyprodávají aby mohli uspokojit odkupy podílů. Je to konečně normální stav. A výhledy ekonomik v tom hrají jen podružnou roli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).