Evropské burzy se propadají kvůli špatnému výhledu ekonomik

Společně s pražským indexem PX klesají také západní burzy přibližně o 2 až 3 %. Peníze jsou maximálně pohyblivý nástroj, kliknutím myši v New Yorku, Londýně nebo Frankfurtu se přesouvají mezi aktivy. Jelikož ve firmách z pražské burzy drží podíly spíše evropští institucionální investoři, prodejní impulz přišel od nich. I oni ovšem sledují celkovou situaci, kterou formují hlavně názory zpoza Atlantiku uvedl k vývoji na pražské burze investiční specialista Brokerjetu ČS Mikuláš Splítek.

Důvodem jsou ale především ekonomické vyhlídky jednotlivých zemích: Poklesy na amerických trzích jsou poměrně omezené, větší nervozita je na evropských trzích, doplnil analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka. Výrazně se například zhoršily predikce vývoje v Německu, které se dokonce může ocitnout i v recesi. Čtěte také: 3 ekonomická opatření, která potáhnou Německo ke dnu

Akcie O2 se prudce propadly, Kellner chce z operátora vytáhnout peníze Jaké úlevy musí zaměstnavatel přiznat těhotné a kojící ženě?        
Rejpal
Rejpal (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
17. 10. 2014 20:54 Nový

Nevím jak v cizině, ale na podzim padá nejen listí, ale i cena akcií

Do konce roku daleko, do výsledků ještě dál a vánoce se blíží. Fondy vyprodávají aby mohli uspokojit odkupy podílů. Je to konečně normální stav. A výhledy ekonomik v tom hrají jen podružnou roli.