Spočítejte si...

Zavřít

AKTUALIZACE: EU omezila poplatky za platby kartou

Evropský parlament dnes odhlasoval snížení poplatků za platby prostřednictvím platebních karet. Podle názoru Evropské komise a europoslanců by snížení poplatků mělo vést k levnějšímu zboží ze strany maloobchodníků. Mezibankovní poplatek by měl klesnout na 0,20 % u debetních a 0,30 % u kreditních karet. Proti regulaci v minulosti tvrdě vystupovali vydavatelé karet.

Regulaci tvrdě prosazovali maloobchodníci, proto je nyní vyzýváme, aby skutečně úspory přenesli na zákazníky a aby s námi spolupracovali na zvyšování zákaznického komfortu. Předchozí zkušenosti ze zemí jako Austrálie nebo Spojené státy nicméně ukazují, že ke snížení cen nedošlo. Naopak praxe ukázala, že z regulace vyšli hůře spotřebitelé, protože došlo ke zvýšení nákladů na karty, uvedl František Jungr, manažer pro regionální rozvoj společnosti Visa Europe. Čtěte: 5 nejabsurdnějších opatření Evropské unie

Nyní jsou ale vydavatelé karet smířlivější: Vítáme skutečnost, že Evropský parlament formálně přijal návrh, na kterém jsme se dohodli v rámci trialogu a že naše odvětví bude mít do budoucna jasno v pozicích pro všechny zainteresované hráče. Visa Europe nyní pomáhá poslancům a regulačním orgánům v členských státech EU v zajištění rychlé a účinné implementace tohoto nařízení ve prospěch spotřebitelů a obchodníků. Doufáme, že 6 miliard eur, které díky tomu ušetří obchodníci, bude spolu s naší pomocí investováno do zlepšení podmínek placení pro spotřebitele tak, aby jejich platby kartou byly rychlejší, bezpečnější a pohodlnější.

Apple výrazně zdražil iPhony Euro padá vůči dolaru, brzy se možná obě měny sjednotí        
zakaznik
zakaznik (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
10. 3. 2015 17:42 Nový

Odkdy

To bude platit?

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
14. 3. 2015 10:43 Nový

Pan z visa nevi co mluvi.

Debil kdo tohle rika. Dnesni zlodejsky poplatek 3% naopak okrada prodavajici a brani rozsireni platebnich terminalu. Fiksni marze napr. na cigaretach je 6% a banka chce polovinu? Za co ? Na kuponech, znamkach ap.1,7% a banka chce 3% ???? Je zajimave, ze evr. poslanci asi z neceho vychazeji a stanovany poplatek 0,2 je hodne jinde nez 3. Tak si -editováno- v bankach utahnete opasky!

15. 3. 2015 19:05 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.