Hlavní navigace

Essox nabízí financování ojetých aut s prověrkou jejich historie

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 3. 2015

Úvěrová společnost Essox nově nabízí financování ojetého vozu, které zahrnuje i prověrku historie vozidla. Na programu „Auto s rozumem“ spolupracuje se společností Cebia, která bude prověrky provádět.

Služba je určena zájemcům, kteří chtějí zafinancovat koupi ojetého vozu na inzerát od jiné soukromé osoby.

Před uzavřením smlouvy o úvěru dojde k prověrce vozu, která zahrnuje prověření záznamů stavu tachometru, skutečného roku výroby, případných záznamů servisních úkonů a záznamů o předchozích poškozeních a další zjistitelné údaje o historii vozu. Kromě toho je prováděna základní prohlídka technikem, který se zaměřuje hlavně na kontrolu VIN kódu a výrobního štítku vozu a kontrolu tloušťky laku na vozidle (identifikace případných předchozích oprav).

V rámci programu je možné financovat vůz starý do 12 let. Délka splácení začíná na 24 měsících, maximálně je možné splácet 84 měsíců.

Za tyto služby zaplatí zájemce zálohu 3000 Kč, která mu bude vrácena v případě, že skutečně uzavře úvěrovou smlouvu. Pokud by si kvůli nepříznivým výsledkům z prověrky vůz nezakoupil, záloha propadá.

Prověření vozidla je ale (kromě prohlídky technikem) ve stejném rozsahu, jako lze učinit na webu www.zkontrolujsiauto.cz, kde po zadání VIN kódu můžete koupit balíček v ceně od 199 Kč – 1490 Kč podle rozsahu informací a služeb. Už za 499 Kč zde ale lze zjistit stav tachometru, rok výroby, kontrolu odcizení v ČR a SR a kontrolu leasingu a úvěru v ČR, zbytek částky, tedy 2501 Kč zaplatíte u služby „Auto s rozumem“ jen za kontrolu vozu technikem. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).