Hlavní navigace

ERGO pojišťovna: Na "semafor" nehrajeme, naše cestovko platí všude

Sdílet

ERGO pojišťovna začala od 2. června 2020 prodávat cestovní pojištění, kde úhradu léčebných výloh poskytuje bez ohledu na aktuální „semafor“ Ministerstva zahraničí nebo další seznamy nedoporučených zemí. Svým klientům pojišťovna bude hradit léčebné výlohy z cestovního pojištění i v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19, a to na celém světě, potvrdila Měšci Běla Jašková z PR agentury BEMARK zastupující pojišťovnu.

Podmínkou je dodržení místních pravidel určených pro vstup na území daného státu. Pokud bude zájezd zrušen nebo sami odstoupíte od zájezdu, je možné bezplatně cestovní pojištění vypovědět. V případě změny termínu zájezdu nebo délky pobytu bude dohodnuta úprava pojištění.

Pojišťovna tuto zprávu oznámila i ve veřejném příslibu.

Odchylně od článku Výluky a omezení pojistného plnění z pojištění léčebných výloh, ERGO pojišťovna, a.s. poskytne nad rámec pojistných podmínek případná pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat vsouvislosti spandemií onemocnění COVID 19. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti.

Na co se však pojištění nevztahuje:

  • na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou či jakýmikoliv preventivními opatřeními (včetně nákladů na opožděný návrat do ČR), která musíte podstoupit (například v důsledku onemocnění, v souvislosti s odepřením nástupu do dopravního prostředku z důvodů vykazovaní symptomů onemocnění pojištěným nebo dle požadavků jakýchkoliv veřejných orgánů a úřadů);
  • na úhradu jakýchkoliv nákladů souvisejících s omezením pohybu osob v ČR a zahraničí (například nutnost přesměrování, náhradní letenky, dodatečné náklady na ubytování apod.),
  • na úhradu nákladů na testování onemocnění COVID 19 bez ohledu na důvod jeho provedení.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).