Hlavní navigace

Equa bank spustila placení přes Apple Pay

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 1. 2020

Equa bank můžete od 21. ledna 2020 platit prostřednictvím Apple Pay. Stačí, když si do aplikace Wallet přidáte kteroukoliv debetní kartu Equa bank. Placení vám pak zabere jen sekundy. Jen přiložíte telefon nebo chytré hodinky Apple k platebnímu terminálu a platbu pak následně ověříte otiskem prstu, PINem nebo pomocí kontroly obličeje. Všechny výhody, které banka poskytuje při placení klasickou kartou vám s Apple Pay zůstávají.

Apple Pay je další službou, kterou v oblasti digitálního bankovnictví spouštíme. Naši klienti stále více používají naši mobilní aplikaci, která postupně nahrazuje využívání internetového bankovnictví nebo klasických platebních karet, řekl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Jak vyplývá z průzkumů Mastercard, mobilním telefonem v současné době platí skoro 20 % Čechů a mezi lidmi do 50 let je to dokonce téměř jedna třetina. V zemích střední a východní Evropy je Česká republika v počtu plateb telefonem za měsíc na špičce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2020 12:56

    bez přezdívky

    Hned jsem platbu přes Apple pay vyzkoušel a musím uznat, že je to super. Člověk u sebe nemusí mít vůbec peněženku, což se mi občas opravdu hodí. Díky Equa, že jste spustili Apple pay.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).