Hlavní navigace

Equa bank nabízí dva nové investiční fondy a zavádí poplatkové prázdniny

Sdílet

Lenka Kašparová 3. 8. 2020

Equa bank rozšířila na konci července nabídku investičních fondů o další dva, které využívají aktuální trend tematického investování. Konkrétně se jedná o fondy NN (L) Climate & Environment a NN (L) Smart Connectivity. Kromě toho banka do konce srpna ruší vstupní poplatky, za nákup investičních fondů. Poplatky nezaplatíte ani za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu a za správu a úschovu cenných papírů.

Tematické fondy jsou alternativou k tradičním investičním strategiím. Faktorem jejich úspěchu je identifikace zdrojů budoucího růstu prostřednictvím využití dlouhodobých a trvalých trendů. Těmi jsou nepochybně cíle udržitelného rozvoje (SDGs) stanovené OSN. Fondy, jejichž investiční strategie je založena na naplňování těchto cílů, nabývají v poslední době na popularitě. Je však nutné si uvědomit, že jsou určeny pro investory, kteří jsou ochotní akceptovat větší riziko a alokovat své prostředky na několik let, říká David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank.

Fond NN (L) Climate & Environment investuje do akcií firem, které přispívají nižšímu zatížení životního prostředí. Potenciál fondu vyplývá z nutnosti plnit dlouhodobé globální požadavky na životní prostředí, jako je například zmírnění klimatických změn, zajištění udržitelnosti přírodních zdrojů nebo snižování znečištění ovzduší, vody a půdy.

Fond NN (L) Smart Connectivity investuje do akcií firem, které přispívají k udržitelnému rozvoji společnosti prostřednictvím inovací a technologií. Fond reaguje především na potřebu zvýšení produktivity práce ovlivněnou zvyšující se mírou urbanizace, industrializací a digitalizací.

Equa bank nabízí pravidelné i jednorázové online investování podle investičních cílů. Vybrat si můžete z nabídky životních situací, které chce investicí řešit. V nabídce se zobrazují typické cíle, jako je například přilepšení na stáří nebo tvorba finanční rezervy. Pomocí investiční kalkulačky si můžete svůj cíl libovolně upravovat tak, aby nejlépe vystihoval vaše potřeby, dodává David Kögler.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 8. 2020 15:40

    karel

    na equabank obdivuji ten jejich dotazník, člověk co investuje několik let je pro ně asi nevhodný, nikde jsem se po vyplnění inv. dotazníku nesetkal s tím, že vám neotevřou komisionářskou smlouvu. Je to parodie na banku. to mám investicní učty u 8 bank.
    nová doba banka nechce investora.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).