Hlavní navigace

Ekonomikám se nedaří. Dolarových milionářů v ČR přesto přibývá

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 9. 2011

Během loňského roku se v ČR zvýšil počet dolarových milionářů o více než 29 %. Více než milionem dolarů se tak může pyšnit 16 200 lidí. Vyplývá to ze zprávy společností Capgemini a Merrill Lynch Global Wealth Management.

Na celém světě se počet dolarových milionářů zvýšil o 8,2 % na 10,9 milionu a překonal tak předkrizovou úroveň v roce 2007.

Rostoucí počet velmi bohatých lidí v ČR reflektuje fakt, že loni se ekonomická situace mírně zlepšila. Druhým důvodem je to, že v české společnosti se postupně rozevírají nůžky mezi domácnostmi s nízkými a vysokými příjmy, řekl ČTK analytik Patria Finance David Marek.


Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2011 10:16

  student (neregistrovaný) 85.162.131.---

  Podíváme-li se na vývoj zadlužení USA, uvidíme prudký nárůst po nástupu Regana a Bushů. Zároveň stoupl prudce počet miliardářů a velkých milionářů. Stoupala nezaměstnanost, zadlužení a přišlly krize. Pokud je podnikání nahrazeno rozkrádáním, korupci a devastací státních financí (třeba zbrojením), výroby jsou přemisťovány do chudších zemí a registrace firem do daňových rájů, bohatnou jednotlivci a chudnou občané. HDP začnou tvořit služby (zejména banky a zprostředkovatelé), nikoli skutečná produkce, potraviny a další výrobky se dováží. Oni i rozhodující spotřebu tvoří běžní občané - nikoli pár tisíc nejbohatších.Proč by to u nás mělo být jinak?

 • 25. 9. 2011 16:51

  student (neregistrovaný) ---.70.broadband10.iol.cz

  Souhlas, nevidím důvod, proč by tomu mělo být u nás jinak. Tendence růstu millionářů, resp. multimilionářů má své opodstatnění a je důležitou složkou sociálních tříd společnosti ( přerozdělování práce a finančních prostředků ). V ČR je určitě ještě další potenciál k růstu a já mu fandím, navíc poměr vůči střední třídě a chudých není dramaticky vysokých, cca 0,2%, zatímco v Německu je to např. neuvěřitelných 16% ( v roce 2007 před krizí to bylo dokonce 18% - přepočteno na majetek z hodnotou 600 tis Eur a výše )

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).