Hlavní navigace

EK slibuje: Kyperský scénář na vaše vklady už nedopustíme

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 6. 2013

Podle Evropské komise budou vkladatelé a majitelé nadřízených dluhopisů evropských bank nově chráněny před ztrátami v případě záchrany bank, na které bude dohlížet Evropská komise:

Pokud to bude zapotřebí, kapitál se úplně odepíše. Totéž platí pro podřízený dluh. Po držitelích nadřízených dluhopisů ani vkladatelích se účast (na záchraně) požadovat nebude, řekl Gert-Jan Koopman, který je v komisi náměstkem generálního ředitele odboru pro státní pomoc firmám.

Nejspíše se tak Evropská komise poučila z kyperského scénáře, kde chtěla znárodnit i vklady drobných vkladatelů, nakonec ztráty realizovali jen klienti bank s vklady nad hranicí 100 000 euro. Čtěte také: Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 6. 2013 20:19

    Skrblík (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    Evropská komise by zasloužila mít vystoupení v cirkuse. Vždyť už není důležité, zda kyperský scénář dopustí, či nikoliv, ale důležité je, že ho dopustila! Dala přednost vlastníkům banky před vklady či pohledávkami klientů banky! A dokonce zpochybnila i smysl a garanci pojištění vkladů drobných klientů!!! A nic na tom nemění, že v tomto nakonec couvla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).