Hlavní navigace

Evropská komise bojuje za snížení administrativní zátěže podniků

Sdílet

Redakce 18. 5. 2009

Jedním z hlavních cílů Evropské komise v současnosti je snížit administrativní zátěž pro podniky. Proto se bude snažit dokončit všechny návrhy, které povedou do konce roku 2012 ke snížení zátěže o 25 procent, řekl místopředseda Evropské komise pro obchod a průmysl Günter Verheugen v rámci konference Evropský akt pro malé podniky (SBA): Podnikání bez bariér.

Na konferenci vystoupil mimo jiné také český předseda vlády Jan Fischer a ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský, který uvedl: „Malé a střední podniky vytvářejí třetinu HDP v Evropské unii a dvě třetiny pracovních míst. Jsou páteří evropské ekonomiky. Pro posílení jejich konkurenceschop­nosti je nutné především odstraňovat nadbytečnou byrokracii a bariéry v podnikání. Z tohoto hlediska považuji Evropský akt pro malé a střední podniky za silný impuls, který jde správným směrem.“

Cílem SBA je zlepšit celkový přístup k podnikání, zakotvit princip „mysli nejprve na malé“ do tvorby politik na všech úrovních Evropské unie a systematicky podporovat konkurenceschopnost a růst malých a středních podniků. SBA se zaměřuje na zlepšování přístupu podniků k financím, uplatňování lepší regulace a snižování administrativní zátěže podnikání, lepší přístup na trhy třetích zemí a podporu podnikání, inovací a podnikatelského vzdělávání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2009 7:58

    MoB (neregistrovaný)
    Může byrokrat omezit byrokratickou zátěž? Vypustí si kapři rybník?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).