Hlavní navigace

EET? Je to jak s daňovým přiznáním: času dost

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 10. 2016

Spuštění elektronické evidence tržeb se blíží a řada podnikatelů si dosud nevyzvedlo své autentizační údaje. Počínaje prosincem vznikne povinnost evidovat tržby podnikatelům ve stravovacích a ubytovacích službách.

Abyste mohli tržby zaevidovat, musíte požádat právě o autentizační údaje. Pomocí nich se totiž teprve přihlásíte do webové aplikace Elektronická evidence tržeb. Zde si po přihlášení zaevidujete své provozovny a vygenerujete také digitální certifikát, který se instaluje do pokladního zařízení. Od 1. listopadu si můžete vyzkoušet, zda vaše pokladna s certifikátem správně funguje.

Podle Finanční správy ČR byly do dnešního dne autentizační údaje vydány asi 12 tisícům podnikatelů, což je zhruba čtvrtina subjektů, u kterých se očekává povinnost tržby od 1. prosince 2016 evidovat. Dá se předpokládat, že průběh vyzvedávání autentizačních údajů bude podobný jako každoroční odevzdávání daňových přiznání, tedy na poslední chvíli a se zahlcením finančních úřadů.

Autentizační údaje k evidenci tržeb je možné získat dvěma způsoby, a to buď elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu, vysvětlila Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Informace k EET najdete na webu etrzby.cz a na našem sesterském serveru Podnikatel.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 10. 2016 5:48

    J, Novák

    stát bude zase hloupě benevolentní, jako je k lidem, kteří na poslední chvíli odevzávají svá daňová přiznání. Naprosto netuším, proč finanční úřady zcela zbytečně prodlužují pracovní dobu na úřadovnách, když povinní dobře vědí, do kdy mají svá přiznání odevzdat. A u EET tomu nebude jinak. Pitomečkové opět přijdou na poslední chvíli jen proto, aby mohli otravovat a řvát, že to stát nestíhá. Už jsem dokonce četl celou řadu názorů, že se "páni podnikatelé" na tento postup připravují a počítají s tím. Takže já bych doporučoval, aby žádné prodlužování pracovní doby nebylo, poslední den bylo na finančních úřadech vydáno poslední pořdové číslo tak dvě až tři hodiny před koncem pracovní doby, aby už žádní další ti, kteří to nechávali ve své nekonečné hlouposti a ubohosti na poslední chvíli, číslo nedostali. A kontrola by měla být spuštěna ihned následujícího dne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).