Hlavní navigace

dTest varuje před společností IQ Teleshopping

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 7. 2015

Sdružení dTest vydalo varování před společností IQ Teleshopping, která vybízí spotřebitele k vyzvednutí výhry na akci o které avizuje, že není předváděcí. Na místě firma podle spotřebitelů, kteří si stěžovali na lince dTest pak inzeruje zboží, které se tradičně nabízí právě na předváděcích akcích. Jde o drahé hrnce, pánve, nože a vysavače. Kromě toho se zde losuje o to, kdo si odnese poukazy na dovolenou u moře, jejichž hodnota má být 85 000 Kč. Poukaz bohužel neobsahuje informace o cestovní kanceláři. Na závěr se podepisují smlouvy a platí se za zboží. 

Pro spotřebitele, kteří si koupi rozmyslí je však velice těžké vrátit zboží do 14 dnů, protože nemají na koho se obrátit. Webové stránky společnosti neobsahují žádný kontakt a v sídle společnosti není nikdo k zastižení. Vracené zboží tak nemá kdo přebrat. Obchodník se často přejmenuje nebo změní sídlo. Navíc tyto společnosti nemívají žádný majetek, takže šance na vymožení peněz soudní cestou je mizivá, nastínil praxi Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTest.

Společnost IQ TELESHOPPING vznikla teprve letos v lednu pod názvem QUACERO Invest a jejím zakladatelem byla společnost SPOLEČNOSTI RAZ, DVA, TŘI, SE, která mimo jiné stála u zrodu BNM-MEDICAL CZECH SE, která rovněž pořádá předváděcí akce. 

Za svoji krátkou existenci se již stihla společnost IQ TELESHOPPING přejmenovat a změnit sídlo. Jednatelé se střídají jako na běžícím pásu. Od 3. června má společnost nového majitele a jednatele v jedné osobě, pana Petra Havránka. Předchozí jednatel měl trvalé bydliště na adrese úřadu. Pan Havránek využil nabídku společnosti Simply Office s.r.o., která zařídí sídlo firmy na Praze 1 za 199 Kč za měsíc. Není však jediný, na adrese Rybná 716/24, Praha 1 Staré Město sídlí více než 1700 podnikatelů, přiblížil podrobnosti Zelený.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).