Hlavní navigace

dTest organizuje hromadný přechod na vytápění peletami

Sdílet

Spotřebitelská organizace dTest spustila v říjnu 2019 registraci do hromadného nákupu kamen na pelety a dřevěných pelet s názvem Chci kamna (n)a pelety.

Kampaň je určena těm, kteří jednotlivé místnosti vytápí pomocí lokálního topeniště. Týká se tedy i chatařů a chalupářů. Cílem je domluvit výhodnější ceny pro pořízení pelet a peletových kamen se vzduchovým výměníkem.

V rámci akce je tak organizován hromadný nákup i samotného paliva – tedy dřevěných pelet. Můžete si však vybrat, jestli chcete pouze kamna, či pouze pelety nebo kombinaci obojího. Nákup bude probíhat následovně. Bezplatně a bez závazku se zaregistrujete na webových stránkách kampaně. Po ukončení registrační fáze osloví dTest dodavatele kamen a pelet, aby nabídli co nejvýhodnější podmínky pro skupinu registrovaných spotřebitelů.

Nevýhodou projektu je, že pokud se zúčastníte projektu, nemůžete na nová kamna získat státní dotaci v programu MŽP Nová zelená úsporám. Kampaň „Chci kamna (n)a pelety“ je součástí neziskového projektu Clear 2.0, který dTest realizuje ve spolupráci s dalšími evropskými spotřebitelskými organizacemi a za podpory Evropské unie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).