Hlavní navigace

Držitelé Lítačky v Praze dostanou bezplatné minuty jízdy na sdílených kolech

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 10. 2021

Každý držitel elektronické předplatní jízdenky pro Prahu dostane volné minuty jízdy na sdílených kolech od Rekola a Nextbike. Projekt zatím bude fungovat během podzimu v pilotním režimu.

Máte-li tedy Lítačku s předplaceným měsíčním nebo dlouhodobým kuponem nahraným na kartě Lítačka, v mobilní aplikaci PID Lítačka nebo na platební kartě či Inkartě Českých drah, dostanete až čtyřikrát denně prvních 15 minut jízdy od vypůjčení kola bez poplatku. Podmínkou je svůj aktivní účet v Lítačce propojit se staženou aplikací provozovatelů sdílených kol Rekola nebo Nextbike. Po propojení účtu Lítačky a bikesharingu si už systém  nárok na bezplatnou čtvrthodinu až čtyřikrát denně u jakéhokoli poskytovatele pamatuje.

Kola a MHD se nevylučují, naopak se mohou výborně doplňovat, když se potřebujeme rychle dopravit třeba ke stanici metra nebo naopak se z MHD dostat domů. I proto jsme začali ve velkém přidávat cyklostojany ke stanicím metra a připravujeme je i u tramvajových přestupních uzlů. Po pár měsících projekt vyhodnotíme a uvidíme, jestli a jak má cenu pokračovat dál, uvedl náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Další podrobnosti vč. detailního návodu pro přihlášení a propojení účtů Lítačky s účtem jednotlivých poskytovatelů bikesharingu najdete na webu Pražské integrované dopravy.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).