Hlavní navigace

Dolaroví milionáři investují konzervativně

Sdílet

Čeští dolaroví milionáři jsou vysokoškolsky vzdělaní a nejčastěji je jim kolem čtyřiceti až padesáti let. Nejčastěji jsou to majitelé firem, desetina je zaměstnaná na pozici vedoucího pracovníka a desetina jsou OSVČ. Ženy jsou mezi milionáři ojediněle. Vyplývá to ze studie J&T Bank Wealth Report 2015. 

Podle nasbíraných dat jsou dolaroví milionáři spíše opatrní investoři a zajímají se zejména o bezpečné investice kvůli životní fázi, ve které se nacházejí a také kvůli obavám z nestabilní politické a ekonomické situace.

Podle průzkumu si své investiční portfolio nejčastěji spravují sami, v rizikových instrumentech mívají často jen třetinu majetku. Snižování úrokových sazeb je podle průzkumu nutí hledat jiné než vkladové produkty. Čtvrtina z nich proto investuje do zahraničních firem, čtvrtina firmy nakupuje a další čtvrtina investuje do start-upů. Rádi také využívají další konzervativní nástroje a uchovatele hodnot jako je zemědělská půda, stavební pozemky nebo rezidenční nemovitosti.

Investice do zemědělské půdy zažívají boom, o kterém svědčí i vznik hned několika půdních fondů. Půda je v České republice při porovnání se zbytkem světa stále velmi levná, očekávání korekce a vyrovnání ceny je pak tedy logické, uvádí zpráva o výsledcích analýzy J&T Banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).