Hlavní navigace

Dohoda ministerstva financí a ČSOB je stále možná

Sdílet

Spor ministerstva financíČeskoslovenskou obchodní bankou (ČSOB) ohledně převzetí zkrachovalé Investiční a poštovní banky (IPB) je podle šéfa právního odboru ministerstva Radka Šnábla stále možné vyřešit vzájemnou dohodou. Uvedl to pro týdeník Ekonom. Stát minulý týden zažaloval banku o 26,7 miliardy korun a chce dokázat, že ČSOB získala zkrachovalou IPB nekalým způsobem.

Podle Šnábla je třeba nalézt smírné řešení, které bude pro obě strany akceptovatelné, a vyhnout se arbitráži trvající šest nebo sedm let. Zůstalo celkem pět konfliktních oblastí, řekl Šnábl. Nejsou to pouze známé pohledávky s právní vadou, ale také odlišné chápání státních záruk v arbitráži o 40 miliard, kterou proti ČSOB vede společnost General Factoring, dořešení Kajmanských fondů, převod dosud nevypořádaných aktiv z ČSOB na stát a konečně jsou to některé právní náklady, které chce banka uhradit, uvedl Šnábl.

Podle Šnábla stát banku žaluje proto, že se na soud obrátila samotná ČSOB. Podle něj bylo ministerstvo překvapené, že se banka ke sporu vůbec odhodlala.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).