Hlavní navigace

Do podílových fondů investují aktivní a inteligentní muži

Sdílet

Redakce 28. 11. 2007

Typickým českým investorem do podílových fondů je ekonomicky aktivní muž ve věku 30 až 50 let, se stabilním rodinným zázemím a vyšším vzděláním, pracující v administrativě. Má příjem 20 tisíc korun a více, vlastní jedno auto, rád cestuje a sportuje. K těmto závěrům dospěla studie společnosti GfK, Institutu pro výzkum trhu. Je nutno podotknout, že výskum probíhal formou online rozhovorů, zůčastnit se ho mohli tedy pouze investoři s přístupem na internet. Výsledky tak mohou být částečně zkresleny.

Z výzkumu dále vyplynulo, že investoři nejvíce využívají akciové fondy, a to až 58 % respondentů, do fondů peněžního trhu investuje 35 %, do zajištěných fondů méně než 10 % investorů. Lze tak tvrdit, že „internetoví investoři“ zřejmě nepatří do konzervativní skupiny.

Fondy jsou také považovány za bezpečnější nástroj, než jsou akcie samotné. Nejčastějšími důvody investování právě do podílových fondů jsou zajištění rodiny (50 %), spoření na horší časy (41 %) a zajištění na stáří (36 %). Z hlediska délky investice jsou na první příčce dlouhodobé investice na více než pět let (41,1 %) a pak jsou investice střednědobé od dvou do pěti let (36,6 %). Téměř dvě třetiny respondentů kontrolují stav svých investic alespoň jednou měsíčně, více než jedna čtvrtina dokonce sleduje vývoj investovaných peněžních prostředků minimálně jednou týdně.

Zdroj: iDnes.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).