Hlavní navigace

Do podílových fondů investuje jen zlomek z nás

Sdílet

Arsen Lazarevič 9. 1. 2015

Podílové fondy nejsou pro Čechy příliš atraktivní. Jen 8,5 % lidí jich využívá pro zajištění na stáří. 

Potvrdil to průzkum společnosti Pioneer Investments: Náš průzkum potvrdil, že lidé v ČR si uvědomují nutnost vytvářet si vlastní finanční rezervy, které budou v penzi vítaným a nezbytným dodatečným příjmem. Samotnou tvorbou rezerv to ale nekončí, našetřené peníze chceme i zhodnotit. A v době téměř nulových úrokových sazeb na spořicích produktech je investování jednou z efektivních alternativ. Je ale zároveň třeba říci, že nejen pro příští rok bude klíčová konzistentnost a důsledná diverzifikace investičního portfolia, říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: Dobrou zprávou, která rovněž vyplynula z našich průzkumů, proto je, že lidé jsou ochotní nechat si v investování poradit finančními odborníky. Ti pomohou sestavit komplexní investiční plán pro různé cíle a horizonty tak, aby splňoval požadavek pravidelného příjmu a potřebu ochrany kapitálu, doplňuje Šimčák.

Průzkum také ukázal, že většina oslovených lidí zhodnocuje úspory na penzi prostřednictvím důchodového spoření nebo důchodového pojištění. Na spořicích či termínovaných produktech má peníze 19 % lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 1. 2015 13:31

    Martin Dilli (neregistrovaný) ---.miramo.cz

    Zatimco v cr je pomer fondy vs. Penzijni pojisteni 1:4 tak zapadni evropa presne naopak. Aka proc se cesi nechaji mastit reklamou a klamstvy politiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).