Hlavní navigace

Do kdy poslat peníze na stavebko a penzijko, abyste nepřišli o státní podporu?

Sdílet

Gabriela Hájková 6. 12. 2016

Chcete-li na své stavební a penzijní spoření poslat do konce roku peníze tak, aby se vám za ně ještě letos připsala podpora, zbývá vám poslední tři týdny.

Abyste získali maximální státní příspěvek vzhledem ke vloženým úsporám, měli byste ke konci roku mít na účtu stavebního spoření alespoň 20 000 Kč. Pak vám stavební spořitelna připíše 2000 Kč státní příspěvek. Z hlediska penzijního spoření ve třetím pilíři získáte největší odpočet na daních, pokud si na účet pošlete 24 000 Kč (můžete odečíst 12 000 z daňového základu a ušetřit tak 1800 Kč na dani) a z hlediska státní podpory příspěvek vzhledem k úložce maximalizujete při vkladu 1000 Kč měsíčně za 230 Kč státní podpory. Za 12 000 Kč uložených za rok do třetího pilíře tak získáte státní příspěvek celkem ve výši 2760 Kč.

Peníze před koncem roku pošlete s předstihem, lhůty platebního styku se mohou lišit od běžného pracovního dne. Jednotlivé banky si tyto lhůty nastavují po svém a my je budeme na serveru Měšec.cz postupně zveřejňovat. Jako první je zaslala Česká spořitelna. U té můžete peníze na stavební spoření vložit pomocí vkladomatu dokonce i hodinu před silvestrovskou půlnocí, na penzijní spoření pak nejpozději ve 14 hodin pomocí spěšného příkazu k úhradě přes službu SERVIS24. Nechcete-li ale platit poplatky za expresní platbu, pošlete ji raději od den dva dřív.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).