Hlavní navigace

Do internetového bankovnictví Equa bank se nově přihlásíte přes potvrzení mobilem

Sdílet

Veronika Němcová 20. 2. 2020

Equa bank od 20. února nabízí novou možnost přihlášení do internetového bankovnictví pomocí notifikací v mobilní aplikaci. Současně zavádí ochranu online plateb kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jde o nový standard zabezpečení, který využívá technologii Mastercard Identity Check, informovala banka.

Dosud se klienti banky přihlašovali prostřednictvím přihlašovacího čísla, hesla a SMS kódu. Nový proces je jednodušší. Po vstupu do internetového bankovnictví stačí zadat přihlašovací číslo a potvrdit notifikaci na mobilu (prostřednictvím otisku prstu, rozpoznání obličeje nebo přihlašovacího kódu). Není tedy již nutné pokaždé vypisovat heslo a SMS kód. Potvrzení v mobilní aplikaci nastaví zároveň pro přihlášení, potvrzení tuzemských převodů a online plateb kartou.

Nově chráněny jsou i online platby kartou. Ověřování plateb využívá technologii Mastercard Identity Check, která analyzuje všechny online platby kartou a rozhoduje, jestli je třeba je ověřit. Pokud ano, a klient používá mobilní aplikaci, proběhne ověření přímo tam – stejně jako když platí z mobilu (otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo přihlašovacím kódem). Pokud nemá mobilní aplikaci, vyzve ho stránka obchodníka k zadání autorizačního kódu z SMS.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).