Hlavní navigace

Do čtyř let budou dominovat mobilní platby, myslí si vrcholoví manažeři

Sdílet

Jiří Hovorka 26. 10. 2011

Jen mezi lety 2009 a 2010 vzrostl počet lidí, kteří používají mobilní telefony k platbám a jiným finančním transakcím, o 38 milionů. Loni tak mobilem platilo a provádělo finanční transakce přes 108 milionů lidí po celém světě. Téměř pětina mladých lidí z tzv. generace Y už mobil běžně používá k platbám a k odesílání dárcovských SMS. Takové závěry přinesl průzkum celosvětové sítě poradenských společností KPMG Mobile Payments Outlook.

Důležitost mobilních plateb přitom bude s vysokou pravděpodobností narůstat. Většina (83 procent) vrcholových manažerů oslovených v průzkumu se totiž domnívá, že do čtyř let zaujmou platby přes mobilní telefon mezi všemi typy plateb vedoucí roli.

Otázkou dnes již není zda, ale kdy se mobilní platby stanou klíčovým nástrojem finančních transakcí, domnívá se Petr Bučík, Partner, KPMG Česká republika. Myslím si ale, že respondenti průzkumu byli ve svém výhledu zbytečně pesimističtí. Lze předpokládat, že současné tempo prodejů chytrých telefonů povede k mnohem rychlejšímu nárůstu těchto plateb, než nyní očekávají. 

Stále diskutovanou oblastí mobilního bankovnictví a plateb je otázka bezpečnosti. Loňský průzkum KPMG Consumers and Covergence například ukázal, že 90 procent uživatelů mobilních zařízení se obává zneužití svých osobních údajů. Respondenti z České republiky se sice o svá data strachovali nejméně, ale i tak jich 70 procent vyjádřilo obavu ze zneužití citlivých osobních informací.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).