Hlavní navigace

Nové pojištění majetku od Directu pokryje rizika na stanovenou hodnotu stavby či domácnosti

Sdílet

Direct pojišťovna spouští nové pojištění majetku. Klienty bude pojišťovat u všech rizik vždy na hodnotu stavby nebo domácnosti, nebude aplikovat žádná maxima limitů, která se používala např. u rizika zatečení vody nebo poškození spotřebičů zkratem.

Klienty budeme chránit vždy na maximum, tedy na částku, kterou si nastavili jako hodnotu stavby nebo domácnosti, uvedla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje s tím, že tyto podmínky se ale budou týkat pouze nově sjednaných smluv.

Stávající klienti si smlouvu s novými podmínkami mohou sjednat také. Stačí, když nám napíšou e-mail nebo zavolají a pojištění jim upravíme, dodala.

Pojišťovna také ve větší míře zruší vyplácení škod v časových cenách (tedy se snižování pojistného o amortizaci) a ve většině případů bude proplácet plnění v nových cenách.

Pojišťovna dále například zrušila sublimity za uniklou vodu a proplatí tak vodné a stočné až do pojistné částky. Podobná pravidla budou platit i v případě prasklého potrubí. Sublimity by neměly platit ani u krytí zvířat nebo zahradního vybavení.

Pojišťovna dále rozšířila nabídku asistenčních služeb, které mají klienti v ceně u každého pojištění. Nově zahrnují:

  • poruchu zahradní techniky, dílenského vybavení a ručního nářadí,
  • deratizaci, dezinsekci a dezinfekci.

V rámci drobnějších novinek dále platí, že jako vedlejší stavbu si mohou klienti nově pojistit i zahradní architekturu nebo zahradní jezírka. Pojištění fasády se bude nově vztahovat i na riziko poškození vnitřního zateplení a izolace domu zvířaty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).